רויטרס

מריון לה פן, אחייניתה של מועמדת הימין הקיצוני לנשיאות צרפת מארין לה פן, הודיעה הערב (שלישי) במפתיע על פרישתה ממפלגת החזית הלאומית (FN). מריון הפופולרית, שרבים צפו כי תתמודד בעתיד על הנהגת המפלגה לאחר כישלון דודתה בבחירות, אמרה לעיתון בצרפת כי היא עוזבת החיים הפוליטיים מסיבות אישיות ופוליטיות.

"אני נמצאת בעולם הפוליטי כל חיי, ובגיל 27 הגיע הזמן לעזוב לזמן מה", אמרה. עם זאת, היא הבהירה, "אינני מוותרת לתמיד על הקרב הפוליטי הזה".

מריון בהפגנה נגד מהגרים בקאלה, בשנה שעברהצילום: BERTRAND LANGLOIS/אי־אף־פ

הפסדה של מארין לה פן למועמד המרכז עמנואל מקרון ביום ראשון חשף את המחלוקות העמוקות במפלגת החזית הלאומית, שהיא ואחייניתה היו הנציגות היחידות שלה בפרלמנט היוצא. מריון נחשבת ימנית יותר מדודתה בעניינים חברתיים וכלכליים. מיד לאחר היוודע תוצאות הבחירות היא ביקרה את מארין על שמיתנה מאוחר מדי את הטון שלה כלפי היציאה מגוש האירו, ולא הצליחה לשכנע בוחרים שחששו מחלק זה של מצעה. מריון גם השתתפה ב–2013 בשורת הפגנות נגד חוקים המתירים נישואי להט"ב, מהן דודתה — שניסתה להגדיל את בסיס בוחריה — נמנעה.

המחלוקות בין מארין ומריון זולגות גם לנאמנות במשפחה. מריון מקורבת לסבה ז'אן מארי לה פן, מייסד החזית הלאומית, בעוד בתו מארין התנערה ממנו ואף סילקה אותו מהמפלגה לאור זלזולו המתמשך בשואה. "זה יגרום לאכזבה אדירה", אמר אתמול ז'אן מארי לעיתון "לה פיגארו" בהתייחסו לצעד של נכדתו, וכינה אותו "עריקה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ