מוסקבה הרשמית מכחישה

היעדרותו של פוטין מעלה חשש מהפיכה צבאית בקרמלין

עשרה ימים לאחר שהנשיא נראה לאחרונה, דיווחים על תגבור כוחות חריג בכיכר האדומה, ופרשנים מעריכים כי ייתכן ששירותי הביטחון מאסו בפוטין - על רקע המלחמה באוקראינה, המשבר הכלכלי ורצח בכיר האופוזיציה נמצוב

טלי קרופקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי קרופקין

עשרה ימים חלפו מאז שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין נראה בציבור, וברוסיה גובר החשש כי מדובר בניסיון הפיכה מצד גורמים בארגוני הביטחון והצבא הרוסי. בצל דיווחים על נוכחות צבאית חריגה ליד הקרמלין, מדברים פרשנים מקומיים על מאבק כוחות בתוך הקרמלין ואפשרות של הפיכה.

שגריר ישראל ברוסיה לשעבר שגם עמד בראש ארגון 'נתיב', צבי מגן, אמר בראיון ל"הארץ" כי "קיימים סימנים רבים של הפיכה. התנועה של הצבא סביב הקרמלין מצביעה כי מתבצע בפועל שינוי שלטוני או ניסיון של שינוי שלטוני. מגן סבור כי האחראים להפיכה, אם אכן מדובר בהפיכה, הם "זרועות או פלגים בצבא, הפועלים יחד או אחד נגד השני, או בעלי הון, שבחלקם הלא מבוטל גם הם יוצאי הארגונים האלה. אלו יכולים להיות רק אנשים שחופשיים להסתובב במסדרונות הקרמלין". לדבריו, בין הסיבות האפשריות הן הסנקציות המתמשכות שהטיל המערב על מקורבים לקרמלין, "שפוגעות בהם פרסונלית". "איני מאמין כי יש שם מחלוקת סביב המדיניות. הם מגנים על האינטרסים של עצמם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ