מדענים בספרד זיהו את מקרה הרצח הקדום בהיסטוריה

המדענים סבורים שגולגלת ובה שני חורים היא ראייה להופעת מעשי רצח בעולם כ–230 אלף שנה מוקדם משנהוג לחשוב, הרבה לפני הופעת האדם המודרני

חנה דוולין, גרדיאן
חנה דוולין, גרדיאן

מדענים סבורים שפיענחו את מקרה הרצח הקדום ביותר בעולם, לאחר שהוכיחו כי אדם שחי בתקופה פרהיסטורית הוכה למוות והושלך למערה.

גולגולת שהתגלתה לפני כשנתיים, שבה שני חורים מעל לעין שמאל, היתה שייכת לאדם קדמון הקרוב למין האדם הניאנדרטלי, שחי לפני כ–430 אלף שנה, כך טוענים חוקרים מספרד. הממצא מעיד כי אלימות ורצח קדמו בהרבה להופעת האדם המודרני, לפני כ–200 אלף שנה. החוקרים שיחזרו את הגולגולת כמעט בשלמותה מ–52 פיסות, אשר מצאו במערה תת־קרקעית באתר הארכיאולוגי "סימה דה לוס אואסוס" בצפון ספרד. בגולגולת ישנם סימנים ברורים לשתי חבלות חמורות. החוקרים לא מצאו מסביב לחורים עדות כלשהי לתהליך החלמה, עובדה המעידה כי המהלומות שספג הקורבן היו קטלניות וגרמו למותו, או אירעו אחריו. הפליאונתולוגית נואמי סאלה, שעמדה בראש המחקר שנערך במכון לבריאות על שם קרלוס השלישי במדריד, אמרה כי "אנחנו סבורים שאלימות גרמה למוות של האדם הזה. זה לא סביר שגולגולת תישבר פעמיים כמעט באותו מקום כתוצאה מתאונה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ