פרשנות || האיחוד האירופי מנסה לשחד את טורקיה כדי לבלום את זרם הפליטים

מנהיגי מדינות האיחוד, ובראשם מרקל, מוכנים לשלם לטורקיה מיליארדי אירו ולשים בצד את העקרונות בשביל לעצור את המשבר ביבשת. אבל גם זה לא מבטיח שהפתרון בהישג יד

גרדיאן
אי-פי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גרדיאן
אי-פי

מנהיגי האיחוד האירופי עומדים לערוך היום פגישה שנויה מאוד במחלוקת עם ממשלת טורקיה, בניסיון לבצע "מיקור חוץ" של משבר ההגירה באמצעות תשלום מיליארדי אירו לטורקיה בתמורה לכך שזו תחסום את גבולה עם יוון, ובכך תעצור או תאט את שטף הפליטים הזורמים לאירופה, שכבר הביא כמה ממדינות האיחוד לנקוט צעדים קיצוניים.

הטורקים, שהיו אלה שדרשו לערוך את הפסגה, תובעים מחיר גבוה בתמורה לשיתוף פעולה מצדם — חידוש המשא ומתן על הצטרפות טורקיה לאיחוד האירופי לאחר שנים של קיפאון, הקלת הדרישות לקבלת אשרות כניסה לטורקים הנוסעים לאיחוד האירופי, פגישות פסגה תדירות בין ראשי האיחוד לבין מנהיגי המדינה וסיוע בסך שלושה מיליארד אירו, שיועבר במשך שנתיים. הכסף האירופי, מבטיחים באיחוד, יסייע לבנות מרכזי קליטה ושהייה שבהם יוכלו פליטים אלה לחיות. "זה אינו כסף לטורקיה, זה כסף לפליטים", אמרה לגרדיאן פדריקה מוגריני, שרת החוץ של האיחוד האירופי. "אנחנו חייבים לתמוך בקהילות שנמצאות שם, אחרת הן תקרוסנה". הטורקים יידרשו לסייר בים האגאי, לפעול נגד כנופיות המבריחים וכן לקלוט פליטים שלא יעמדו בקריטריונים האירופיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ