זה לא רחוב: עשרות מרחובות בריסל יזכו בקרוב לשמות סוריאליסטיים

רחוב קטן ברובע התעשייתי טור אֶ טקסי בעיר ייקרא בקרוב "אין זה רחוב", כמחווה של התושבים לרנה מגריט. רחובות וסמטאות אחרים יזכו גם הם לשמות שיצדיקו את מעמדה כביתו של הסוריאליזם

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

רחוב קטן ברובע התעשייתי טור אֶ טקסי צפוי לזכות בקרוב בשם חדש ונוצץ, בברכתם של ראש העיר ובכירים אחרים. במחווה לאחד מציוריו המפורסמים ביותר של , "בגידת הדימויים", המוכר יותר כ"אין זו מקטרת", ייקרא הרחוב בקרוב "אין זה רחוב" (Ceci n’est pas une rue).

השם החדש הוא רק אחד מ–1,400 שמות שהציעו תושבי העיר לרחובותיו של אזור התעשייה הישן שבצפון העיר, כחלק מיוזמה שנועדה לעורר עניין בתוכנית ההתחדשות שלו. תושבי העיר בחרו להתעלם מדמויות מפורסמות ואירועים היסטוריים ובחרו דווקא להתמקד בשמות צבעוניים יותר, המאזכרים את המוזרויות של הבירה הבלגית הידועה כביתו של הסוריאליזם. בפארק שבלב אזור התעשייה ינועו הולכי הרגל ורוכבי האופניים בשבילים "עולם טוב יותר" ו"דרך האושר". המבקרים עשויים להגיע לכיכר "הכרובים הקטנים" (Choukes), שהוא גם ביטוי חיבה. אם יתעייפו, יוכלו לעצור ב"נתיב החלומות". כל השמות כתובים בשתי השפות הרשמיות של בלגיה, צרפתית ופלמית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ