פרשנות |

בוריס ג'ונסון עתיד להפוך לראש הממשלה החלש ביותר בתולדות הממלכה הבריטית

הברקזיט היה אמור להחזיר לבריטים את השליטה על גורלם. במקום זאת, ג'ונסון עתיד לגלות שעתידו הפוליטי תלוי בחסדי מנהיגי אירופה ובגחמותיו של טראמפ – כמו גם עתיד הכלכלה והסחר של בריטניה

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

בוריס ג׳ונסון ייצא מחר (רביעי) מארמון בקינגהאם כראש הממשלה ה-14 בשירותה של מלכת בריטניה. הוא יהיה ראש הממשלה הראשון שייכנס לדירת המגורים שמעל למשרד ברחוב דאונינג ללא ריהוט משלו, כשהוא פרוד מאשתו, מסוכסך עם חברתו, ומתמודד עם בסיס תמיכה צר ומעורער יותר מאלו של כל קודמיו.

ג׳ונסון הוכרז היום כמנהיג המפלגה השמרנית כשהוא גובר על יריבו, שר החוץ ג׳רמי האנט, ברוב גדול של 66% מחברי המפלגה. אלא שמדובר רק בחלק קטן, מבוגר ולבן מאוד של האוכלוסייה הבריטית – כחצי אחוז, ליתר דיוק. לשמרנים אין רוב בפרלמנט הבריטי כבר שנתיים, והמפלגה מחזיקה בממשלת מיעוט רק בזכות תמיכתה של מפלגה צפון אירית קטנה. ג'ונסון לא יוכל גם לסמוך על נאמנותם של חברי הפרלמנט ממפלגתו - עשרות מתוכם, כולל לפחות ארבעה שרים שכבר הודיעו על התפטרותם מראש, לא יתמכו במדיניות הפירוד מהאיחוד האירופי שהבטיח במהלך המרוץ להנהגה. המורדים שבהם יעשו הכל כדי למנוע אפשרות של עזיבה, כולל הצטרפות להצבעת אי-אמון בראש הממשלה ומנהיג מפלגתם החדש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ