זוג בריטי הורשע בהריגת ששת ילדיהם בשריפה

השניים ניסו להפליל מאהבת לשעבר של הבעל בשריפת הבית כשהילדים בפנים. אך התכנון להציל את הילדים השתבש כשהאש יצאה משליטה

ויקראם דוד וסנדרה לאוויל, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
ויקראם דוד וסנדרה לאוויל, גרדיאן

גבר ואשה מבריטניה הורשעו אתמול (שלישי) יחד עם אדם שלישי בהריגת ששת ילדיהם בשריפה. השלושה, מייק פוליפוט, בן 56, אשתו מייריד, בת 31, ופול מוסלי, בן 46, תכננו להצית אש בביתם. פיליפוט היה אמור להציל את הילדים - ואחר כך הם התכוונו להאשים את המאהבת שלו לשעבר ואם לארבעה מילדיו, ליסה ויליס, באחריות לשריפה. ואולם, האש יצאה מכלל שליטה, והילדים - בני חמש עד 13 - מתו בשנתם, בהם גם בנה של מייריד מבן זוג קודם. גזר דינם אמור להינתן מחר.

שכנים שניסו לחלץ את הילדים מהבית הבוער בעיר דרבי, נאלצו לסגת בגלל הלהבות והעשן הסמיך. בדיונים בבית המשפט הואשם פילפוט גם בכך שאחרי השריפה, אילץ את אישתו מייריד לקיים יחסי מין עם חברם מוסלי, כדי לערב אותו במזימה. פילפוט, שהוליד ילדים עם חמש בנות זוג, תבע לעצמו את קצבאותיהם ואילץ את הנשים בחייו לתת לו את הכסף שקיבלו בעבורם. הוא גם ניסה לנצל את האהדה הציבורית אחרי השריפה כדי לקחת כספים שנתרמו להלוויות ילדיו. בהודעה יוצאת דופן הביעו בני משפחות הנאשמים שביעות רצון מההרשעות.

"בני משפחתי ואני היינו נוכחים בדיונים מדי יום והקשבנו באובייקטיביות לכל העדויות במשפט זה, בניסיון להבין מה קרה לששת הילדים המקסימים שלנו ב-11 במאי 2012", אמרה דון בסטוויק, אחותו של פילפוט. "בעקבות פסק הדין היום, אנו, בני משפחתו של מייקל פילפוט, סבורים שנעשה צדק". הצהרה דומה פרסמו גם קרוביה של מייריד פילפוט, בני משפחת דאפי.

בני הזוג פילפוט במאי האחרון, לפני שהועמדו למשפט על הרג ילדיהםצילום: אי–פי

התביעה טענה שפילפוט היה הדמות הראשית מאחורי מזימת ההצתה, שנועדה להפליל את ויליס, לאחר שזו הסתלקה עם ארבעת ילדיהם שלושה חודשים קודם. פילפוט חי קודם בבית עם ויליס ומיירד, אמם של ששת הילדים שניספו, וניהל מערכת יחסים עם שתיהן. ויליס טענה שהיא חיה כאסירה של פילפוט, ועזבה אותו יחד עם חמשת ילדיה, ארבעה של פילפוט ואחד מגבר אחר.

חבר המושבעים קיבל את החלטתו בלי להיות מודע לכך שפילפוט כבר הורשע ב-1978 בניסיון לרצוח ב-12 דקירות סכין בת זוג אחרת שרצתה לעזוב אותו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ