נתניהו יטוס להלוויית מרגרט תאצ'ר בשבוע הבא

ההלוויה תתקיים ביום רביעי הבא בקתדרלת סנט פול בלונדון. יהיה זה ביקורו הראשון של נתניהו בחו"ל מאז הבחירות והקמת הממשלה החדשה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לטוס בשבוע הבא ללונדון להשתתף בהלווייתה של ראש ממשלת בריטניה לשעבר מרגרט תאצ'ר, ש. יהיה זה ביקורו הראשון בחו"ל מאז הבחירות והקמת הממשלה החדשה בישראל.

הלווייתה של תאצ'ר תתקיים ביום רביעי הבא בכנסיית סנט פול בלונדון. לקראתה שלחה לשכת ראש ממשלת בריטניה הזמנות לכל מדינות העולם, ובהן הזמנות לנשיא שמעון פרס ולראש הממשלה נתניהו. גורמים בלשכת ראש הממשלה אישרו כי נתניהו אכן ייסע להלוויתה של תאצ'ר.

לוח הזמנים של הנשיא פרס אינו מאפשר לו לצאת להלוויה. לפיכך, מי שייצג את ישראל יהיה ראש הממשלה נתניהו. לדברי גורמים במשרד החוץ, בימים אלה מתקיימים בירורים עם משרד החוץ בלונדון ולשכת ראש ממשלת בריטניה בעניין השתתפות המנהיגים הזרים בהלוויה.

נתניהו עתיד לשהות בלונדון יומיים ולנצל את ביקורו לפגישה עם ראש ממשלת בריטניה דייוויד קמרון. מאז נכנס קמרון לתפקידו, במאי 2010, השניים נפגשו פעם אחת בלבד – במאי 2011 בלונדון. יש להניח שנתניהו ירצה לקיים פגישות עם מנהיגים נוספים שיבואו להלוויה.

מרגרט תאצ'ר עם בנימין נתניהו, ירושלים 1998צילום: אי-אף-פי

מרגרט תאצ'ר היא מנהיגה שנתניהו שאב ממנה השראה, ובמיוחד שלה. אחרי מותה פרסם הודעה שבה אמר כי "היא היתה מנהיגה דגולה. אשת עקרונות, בעלת נחישות, אמונה עצמית, כוח. אשה גדולה". נתניהו הוסיף כי תאצ'ר "היתה ידידה איתנה של מדינת ישראל והעם היהודי והעניקה השראה לדור של מנהיגים פוליטיים".

הלוויית תאצ'ר תתקיים כטקס צבאי, בדומה להלווייתה של הנסיכה דיאנה ב-1997. מסע הלוויה יתחיל בארמון וסטמינסטר, משם ינוע הארון בליווי צבאי לקתדרלת סנט פול, מרחק שלושה קילומטרים.

מאות אלפי בריטים צפויים לחלוק לה כבוד אחרון במסע ההלוויה. בטקס עצמו ישתתפו בני המשפחה, בכירי ממשלת בריטניה בעבר ובהווה וכמה עשרות מנהיגים זרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ