עשרות אנשי דת מוסלמים יבקרו במחנות ההשמדה

לדברי מתאם המשלחת, "לאורחים המוסלמים מידע מעוות על העם היהודי". לדבריו, יושם דגש מיוחד על מפגש עם ניצולי שואה ועם חסידי אומות העולם

רומן פריסטר, כתב "הארץ" בפולין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רומן פריסטר, כתב "הארץ" בפולין

שלטונות פולין הזמינו עשרות כהני דת ומלומדים מוסלמים בכירים מרחבי העולם כדי ללמוד על חיי האוכלוסייה היהודית במדינה, בתקופה שלפני מלחמת העולם השנייה ובזמן כיבוש המדינה על ידי הנאצים.

לקבוצה, שתכלול 21 כהני דת, מלומדים ופעילים מוסלמים, יתלוו כמה פעילים יהודים מארצות הברית וכן שלושה נציגים רשמיים של משרד החוץ האמריקאי.

לדברי מתאם המשלחת, הפרופ’ מרשל ברגר מהאוניברסיטה הקתולית בארצות הברית, “לאורחים המוסלמים מידע מעוות על העם היהודי, השאוב במידה רבה מ’פרוטוקולים של זקני ציון’ ומהתעמולה האנטי-ציונית הנפוצה בארצות ערב”. על כן, לדבריו, יושם דגש מיוחד על מפגשי האורחים עם ניצולי השואה ועם חסידי אומות העולם.

מוזיאון גטו ורשהצילום: אי–פי

האורחים, המכסים חלקית את ההוצאות הקשורות בנסיעתם, יבואו לפולין ב-24 במאי, ישהו בה ארבעה ימים, בהם יבקרו במוזיאון אושוויץ-בירקנאו ובמקומות אחרים הקשורים בחיי היהודים בתקופת השואה, כגון בית החרושת של אוסקר שינדלר, אשר הונצח בסרטו של סטיבן שפילברג, ובשטחי הגטאות לשעבר בוורשה ובקרקוב.

כמו כן ייפגשו אנשי הקבוצה עם ראשי משרד החוץ הפולני, יסעדו עם הרב הראשי של פולין מיכאל שוּדריך וייפגשו לשיחה עם החשמן סטניסלב ד’יוויש. ד’יוויש הוא מזכירו האישי לשעבר של האפיפיור יוהאן פאולוס ה-2, שכינה את היהודים “האחים הבוגרים שלנו”. בעת שהותם יתקיים גם סימפוזיון על “שפת השנאה ועל הדרכים למנוע אותה”.

ברשימת האורחים נמצאים, בין היתר, הד”ר באראקאת פווזי חסן, פרופסור למדעי האיסלאם באוניברסיטת אל-קודס ומנהל אגף במשרד החינוך הפלסטיני ברמאללה, הד”ר מוחמד ריאן, פרופסור למדעי האיסלאם בעמאן והאימאם הד”ר עבדול רחמן עבדה, שניהם מירדן, הד”ר  אנוור מאג’ד אשקי, מרצה למדעי האיסלאם באוניברסיטת מלך עבדול עזיז בג’דה, וכן שורה ארוכה של מלומדים וכהני דת מניג’ר, מארה”ב, ממרוקו, מטורקיה ומאינדונזיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ