שרה ממוצא אפריקאי ראשונה באיטליה

ססיל קיאנג’ה, שנולדה ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, עומדת במרכז של מחלוקת ארסית לנוכח הגינוי של הליגה הצפונית הימנית את מינויה

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

השרה השחורה הראשונה של איטליה, מאז ומעולם, עומדת במרכז של מחלוקת ארסית לנוכח הגינוי של הליגה הצפונית הימנית את מינויה.

ססיל קיאנג’ה, שנולדה ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, מונתה לשרת האינטגרציה הגזעית. היא אחת משתי חברות הממשלה שהתאזרחו באיטליה, שתיהם נבחרו מטעם המפלגה הדמוקרטית שבמרכז-שמאל. השרה השנייה היא החותרת לשעבר יוזפה אידם.

צירופה של אידם, ילידת גרמניה הבלונדינית, שזכתה במדליית זהב אולימפית וחמש אליפויות עולם במדי איטליה לממשלה לא עוררה מחלוקת דומה. מטאו סאלוויני, מזכיר הליגה בלומברדיה, כינה את קיאנג’ה בת ה-48, “סמל לשמאל הצבוע ויפה נפש, שרוצה לבטל את הפשע שבהגירה הבלתי חוקית וחושב רק על הזכויות של המהגרים ולא על חובותיהם”. הוא אמר שהליגה מוכנה להקים נגדה אופוזיציה מוחלטת בפרלמנט. קיאנג’ה אמרה ששינוי של חוקי האזרוח האיטלקיים המבוססים על מוצא יותר מאשר על מקום ההולדת עומד בראש סדר העדיפויות שלה. “כל מי שנולד באיטליה וגדל בה הוא איטלקי”, אמרה בטלוויזיה. אבל כל ניסיון לשנות את חוקי האזרוח עלולים לחולל קרע בין המפלגה הדמוקרטית ובין שותפתה בקואליציה, מפלגת עם החירות של סילוויו ברלוסקוני.

קיאנג’ה היא רופאת עיניים, המתגוררת באיטליה מסוף שנות ההתבגרות שלה ונשואה לאיטלקי. היא עומדת במרכז מחלוקת מאז זכתה במושב בפרלמנט בבחירות הכלליות בפברואר. בוויכוח בפייסבוק בסוגיית בחירתם כתב מזכיר הליגה הצפונית: “עלינו לנהוג כמו טייסי הקמיקזה היפניים במלחמת העולם השנייה. לפני המוות, להרוג לפחות 20 מהם”. הליגה הצפונית מכחישה שהיא דוגלת בשנאת זרים, והיא מתעקשת שהיא רק מתנגדת להגירה בלתי חוקית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ