התפתחות בפרשת היעלמות הילדה מדלן מקאן

הסקוטלנד יארד גיבש רשימה של כמה חשודים "בעלי עניין", שייתכן כי היו מעורבים בחטיפתה של הילדה, שנעלמה בשנת 2007 בדרום פורטוגל

קרולין דיוויס, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרולין דיוויס, גרדיאן

הסקוטלנד יארד הודיע אתמול (שישי) כי ישנם כמה חשודים "בעלי עניין" שייתכן כי הם מעורבים בפרשת היעלמותה של הילדה מדלן מקאן, שנחטפה בפורטוגל בשנת 2007.

החוקרים בפרשה גיבשו רשימה של בני אדם שאותם יש לחקור, במקרה שהרשויות בפורטוגל יחליטו לפתוח מחדש את התיק בעניין. לדברי הסקטולנד יארד, החוקרים משתפים פעולה באופן הדוק עם מקביליהם בפורטוגל, אולם המשטרה הבריטית סירבה להתייחס לשאלה אם ביקשה מהפורטוגלים לבצע מעצרים.

האחראי על מחלק רצח ופשעים מיוחדים בסקוטלנד יארד, האמיש קמפבל, אמר שישנם "כמה וכמה אנשים" שאותם יש לחקור בפרשה.

מדלן היתה כמעט בת ארבע כשנעלמה מדירת הנופש של משפחתה בפראיה דה לוז שבדרום פרוטוגל, זאת בשעה שהוריה, קייט וגארי מקיין, נפגשו עם חברים לא הרחק משם. הסקוטלנד יארד פתח בבדיקה נוספת של פרשת היעלמותה בשנת 2011, לאחר שראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, נעתר לבקשה של הורי הילדה. החקירה הרשמית שניהלו הרשויות בפורטוגל נסגרה בשנת 2008.

בהודעה שפרסם קמבל נכתב כי "המטרה של בדיקת הפרשה היתה להסתכל על המקרה מזוויות חדשות, ולכך תמיד יש יתרונות. בבחינה המחודשת זיהינו כיוונים חדשים שיכולים לסייע לפורטוגל. יש אנשים נוספים שאפשר לתשאל, ולו רק בשביל לפסול אותם ממעורבות בפרשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ