לוגו רויטרס
רויטרס

אחת מחברות להקת פוסי ריוט, שנעצרו לאחר שמחו נגד נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בקתדרלה המרכזית של מוסקווה, אמרה אתמול (רביעי) שהיא פותחת בשביתת רעב אחרי שמנעו ממנה להשתתף בדיון על שחרור מוקדם. חברת הלהקה מריה אליוכינה גם אמרה לעורכי דינה להפסיק את ההליכים.

אליוכינה וחברתה ללהקה נדייז'דה טולוקוניקובה מרצות שתי שנות מאסר, לאחר שפרצו לקתדרלה האורתודוקסית המרכזית של מוסקווה בפברואר 2012 ושרו שירים נגד הנשיא ולדימיר פוטין.

אליוכינה, שדיברה בשיחת וידיאו מכלא פרם שבו היא כלואה, אמרה שבית המשפט שהיה אמור לשקול את בקשתה להשתחרר שחרור מוקדם הפר את זכויותיה בכך שלא הרשה לה להשתתף בהליכים.

מרינה אליוכינה. אוסרת על עורכי דינה להשתתף בדיון על שחרור מוקדםצילום: אי–פי

"במחאה על סירובו של בית המשפט להרשות לי להשתתף בדיון, אני עומדת לפתוח בשביתת רעב. בנסיבות הנוכחיות, אני אוסרת על כל עורכי הדין שלי וכל מי שמייצג אותי להשתתף בדיון הזה", הוסיפה אליוכינה שקראה את הדברים מן הנייר. השופט בבית המשפט בברזניקי, העיר בהרי אוראל הרחוקה יותר מאלף ק"מ ממוסקווה, דחה את הדיון בבקשת השחרור עד היום.

בהתאם להוראותיה של אליוכינה, ארזה עורכת הדין שלה אירינה קרונובה את חפציה והשאירה את מושבה מאחורי שולחן ההגנה ריק. לדבריה, החלטתה של אליוכינה היתה המוצא האחרון. "היא החליטה שרק בדרך הזאת, בעזרת תשומת הלב שתזכה לה הודות לשביתת הרעב, היא תוכיח עד כמה פוגעים בזכויותיהם של נאשמים. היא קיבלה את ההחלטה באופן עצמאי ואחרי מחשבה רבה".

אמה של אליוכינה, נטליה, אמרה שאינה רוחשת אמון רב במערכת הצדק הרוסית ואין לה תקוות רבות לשחרור בתה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ