תיעוד: המחבלים בלונדון נורים ע"י השוטרים

שניים מהרוצחים היו במרחק אפסי מהשוטרים ואיימו עליהם בנשק. אחד מהם השליך סכין שהיתה ברשותו ונורה, השני נורה לא רחוק ממנו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

סרטון וידיאו המתעד את הירי בשניים שרצחו שלשום (רביעי) חייל בריטי בדרום מזרח לונדון פורסם הלילה באתר הדיילי מירור. בסרטון, שצולם מחלון בניין מגורים סמוך, ניתן לראות כיצד אחרי שהשניים דקרו את החייל למוות ודרסו את גופתו הם ניסו לטמון מארב לשוטר הראשון שיגיע לזירת הרצח ולפגוע גם בו.

הרוצחים ניסו לפתות את המשטרה להתקרב לעברם כשגררו את גופת החייל, לי ריגבי בן ה-25 ממנצ'סטר, ברחוב. כשהבחינו בשוטר הראשון הם התפצלו. מייקל אדבולאג'ו בן ה-28 רץ לעבר השוטרים בעוד שותפו מייקל אלווטובי אדבוואלה בן ה-22 רק כיוון את אקדחו לכיוונם. 

אדבולאג'ו, בכובע השחור, דרך את נשקו לעבר נהג מכונית המשטרה בניסיון לתקוף אותו. הוא השליך את אחד מסכיניו והעביר סכין אחר לידו הימנית. אדבולאג'ו היה במרחק של פחות ממטר מהשוטרים, כאשר הם ירו לעבר שתי יריות וככל הנראה לא הבחינו באדבוואלה המכוון את נשקו לעברם. הוא נפצע באורח אנוש ונשכב על הכביש. 

אדבוואלה שמט את אקדחו והחל לרוץ לכיוון שלושת השוטרים שעמדו סמוך לרכבם. הוא כיוון את אקדחו לעבר השוטרים שירו באדבולאג'ו וכשנעלם לרגע מאחורי עץ נורו ארבע יריות, שלפי העדויות אחת מהן היתה מנשקו האישי. מיד אחר כך הוא התמוטט סמוך לשלטי הכביש. שני הרוצחים טופלו בבית חולים והמשטרה נערכת לחקור אותם. מלבדם נעצרו בדרום מזרח לונדון גבר בן 29 ואשה בחשד למעורבות בתכנון הרצח. 

הרצח אירע סמוך לבסיס צבאי ברובע וולוויץ'. החייל הותקף במצ'טה וככל הנראה ניסו לערוף את ראשו. לצד שני הרוצחים שנפצעו ונתפסו, שותף שלישי למעשה הצליח להימלט. עד ראייה בשם ג'יימס סיפר כי התוקפים גררו את גופתו של החייל למרכז הכביש, נופפו בסכינים ובנשק חם וביקשו מעוברי אורח "לצלם אותם כאילו הם מעוניינים להופיע בטלוויזיה". רשת בי-בי-סי דיווחה כי התוקפים צעקו "אללה אכבר" ואף תיעדו את מעשיהם.

כשמונה דקות לפני הגעת המשטרה לאזור הרצח נצפו שני החשודים משוחחים עם עוברים ושבים, ואשה אחת אף ניסתה לסייע לחייל הפצוע. ברגע שהבחינו ברכב הסיור המשטרתי הם התארגנו לפעולה כנגד השוטרים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ