תופעה בגרמניה: שודדים מפוצצים מכונות לממכר כרטיסים בתחנות רכבת

בשבועות האחרונים התפוצצו ארבע מכונות אוטומטיות אחרי שמולאו בגז מתלקח. שש מכונות שהוסבו באמצעות השיטה למטעני חבלה - נוטרלו

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

משטרת גרמניה מתמודדת בשבועות האחרונים עם תופעה יוצאת דופן בתחנות הרכבות ברחבי המדינה: שודדים המשתייכים ככל הנראה לכנופיה אחת גילו שיטה לעשות כסף באמצעות פיצוץ מכשירים אוטומטיים לממכר כרטיסים המוצבים ברציפים.

דובר משטרת מדינת המחוז הסן סיפר במסיבת עיתונאים כי מאז חודש אפריל ניסתה הכנופיה לפוצץ 10 מכונות, אך הצליחה רק בארבעה מקרים. לדבריו, מהמכשירים המפוצצים נגנבו מזומנים וכרטיסי נסיעה מוכנים לשימוש. 

השיטה עובדת כך: ראשית אוטמים השודדים באמצעות סרטי הדבקה את כל פתחי המכונה וממלאים אותה דרך פתח קטן בגז מתלקח. לאחר מכן הם עושים ניסיון להצית את המכונה. בחלק מהמקרים, כמו זה שאירע ביום שלישי בעיירה קרבן שליד פרנקפורט, התגלתה מכונה אטומה שריח חריף של גז נודף ממנה, ככל הנראה זמן קצר לפני שהשודדים ניסו להצית אותה. הרציף פונה וחבלנים שהוזעקו למקום נטרלו את הסכנה.

אחת מתחנות הרכבת בפרנקפורט. המכונות מרוקנות לעתים קרובותצילום: אי–פי

דובר המשטרה הזהיר כי המכונות עמוסות הגז דומות למטען חבלה מוכן לפיצוץ וקרא לנוסעי הרכבת לנקוט משנה זהירות. לדבריו, ניסיונות חבלה במכונות האוטומטיות נעשו גם במדינות המחוז תורינגיה וסקסוניה התחתונה. רשות הרכבות הגרמנית מסרה כי תגברה את אמצעי הביטחון בתחנות וכי עד כה נגנבו סכומים קטנים בלבד. זאת הואיל והמכונות האוטומטיות לממכר כרטיסים מרוקנות לעתים קרובות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ