שישה בני אדם נהרגו בשטפונות במרכז אירופה; אלפים פונו מבתיהם

הרשויות בכמה מדינות ביבשת פרסמו התרעות מפני אסון מחשש שנהרות יעלו על גדותיהם. השלטונות בפראג הקימו חומות כדי למנוע הצפות

לוגו אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי

שישה בני אדם נהרגו ויותר משמונה בני אדם נעדרים לאחר שגשמים עזים במרכז אירופה גרמו לשטפונות ומפולות בוץ. הרשויות בכמה מדינות ביבשת פרסמו אתמול (ראשון) התרעות מפני אסון, זאת מחשש שנהרות יעלו על גדותיהם, והורו לפנות אלפי בני אדם מבתיהם.

מאז סוף השבוע נהרגו בשטפונות ארבעה בני אדם בגרמניה, צ'כיה ושווייץ. במערב פולין פונו תושבים רבים מבתיהם מחשש להצפות.

גורמים רשמיים בצ'כיה דיווחו ששלטונות פראג הקימו חומות מתכת מיוחדות בניסיון למנוע הצפות, זאת לאחר שמפלס המים בנהר ולטאבה עלה ויש סכנה כי הנהר, שהתמלא במי הגשמים, יעלה על גדותיו. בצ'כיה נהרגו עד כה שני בני אדם ושלושה אחרים נעדרים לאחר התמוטטותו של בית קיט שנהרס בשטפונות.

10 מתוך 10 |
1 מתוך 10 |
פסאו שבגרמניה
2 מתוך 10 |
שטייר שבאוסטריה

ראש העיר של פראג, תומס הודצ'ק, אמר שהרשויות בעיר סגרו שמונה תחנות ברשת הרכבת התחתית של הבירה וקראו לתושבים לא לנסוע ברכבת. הוא ציין שבתי הספר בעיר וקווי הרכבת התחתית במרכז פראג יהיו מושבתים גם היום.

ראש ממשלת צ'כיה, פטר נצ'אס, הודיע ש-300 חיילים מסייעים לרשויות המקומיות וכי 2,000 חיילים נוספים נמצאים בכוננות. הממשלה הכריזה על מצב חרום בשישה מחוזות במדינה. אלפי בני אדם נאלצו להתפנות מבתיהם ברחבי המדינה, ובפראג הורתה העירייה להעביר מאושפזים בבתי חולים למקום מבטחים ולפנות חלקים מגן החיות המקומי.

בגרמניה הבטיחה הקאנצלרית, אנגלה מרקל, להעניק סיוע פדרלי לאזורים שנפגעו, ואמרה שהצבא יתפרס בהם אם יהיה צורך בכך. כמה ערים במדינה, בהן קמניץ במזרח ופסאו ורוזנהיים בדרום, פרסמו אזהרות מפני אסון. יורגן דופר, ראש עיריית פסאו, השוכנת בנקודת המפגש של שלושה נהרות, הזהיר את התושבים כי עליית מפלס המים עלולה להית מסוכנת יותר מכפי שהיה בהצפות קודמות ב-2002. לפי סוכנות הידיעות הגרמנית, חלקים גדולים של נהר הריין, מיין ונקר נסגרו לתעבורה ימית. גם באוסטריה שווייץ ופולין הורו הרשויות על פינוי התושבים בגלל השיטפונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ