אחרי 30 שנות נישואים: נשיא רוסיה פוטין מתגרש

בראיון טלוויזיוני הודיע נשיא רוסיה כי הוא ואשתו לודמילה החליטו להיפרד. לאורך השנים מיעטו בני הזוג להופיע יחד בתקשורת או במפגשים בינלאומיים

לוגו רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הודיע הערב (חמישי) בראיון כי הוא ואשתו לודמילה החליטו להתגרש אחרי 30 שנות נישואים. לאורך השנים מיעטו מאוד בני הזוג להופיע יחד בפומבי וכמעט שלא נסעו יחד לפגישות בינלאומיות, דבר שעורר לא פעם תהיות ושאלות באמצעי התקשורת ברוסיה.

פוטין התחתן עם לודמילה שקרבנבה-פוטינה, ילידת העיר קאלינינגרד, ביולי 1983 בעת שהיתה סטודנטית ללימודי ספרד באוניברסיטת לנינגרד. כשנתיים לאחר מכן עברו בני הזוג להתגורר בגרמניה כחלק מעבודתו של פוטין בסוכנות הביון הרוסית. הם נשארו לגור שם עד 1990 ואז שבו לרוסיה.

לוולדימיר ולודמילה פוטין שתי בנות - מריה (בת 28) ויקתרינה (בת 27). השתיים גדלו בדרזדן ולמדו בבית ספר גרמני במוסקווה עד למינויו של פוטין לראש ממשלה. גם שתי הבנות ממעטות מאוד להופיע בפומבי. תמונותיהן ופרטים אודותן הם בגדר סוד מדינה.

הודעת הפרידה של הזוג פוטין:

בראיון שנתנו פוטין ולודמילה לטלוויזיה הרוסית פנתה הכתבת ואמרה "אתם ממעטים להופיע יחד בציבור ויש שמועות שאתם כבר לא חיים ביחד". השניים הסתכלו זה על זו מעט במבוכה, ופוטין אישר "זה אכן כך". לדבריו, "כל הפעילות שלי קשורה באופן ישיר להופעות פומביות בציבור, יש מי שמתחבר לזה ויש כאלה שהדבר כלל לא מתאים להם. לודמילה עמדה לצדי כשאני בתפקידי הפומביים כמעט תשע שנים, והגענו להחלטה משותפת".

לודמילה אמרה שהיא מצטרפת לדברים והוסיפה כי "זו בהחלט הייתה החלטה משותפת של שנינו". היא ציינה כי "חלק ממה שהוביל להחלטה הוא העובדה שאנחנו כמעט ולא מתראים. ולדימיר מקדיש את כל כולו לעבודה, ילדינו כבר גדולים וחיים בנפרד ולכל אחד מאתנו יש את החיים שלו". לודמילה הוסיפה כי היא לא אוהבת להיחשף כלל וכלל וציינה שמתקשה גם לטוס באופן תדיר.

הכתבת פנתה אל השניים ושאלה בהיסוס: "לא נעים לי לומר זאת בקול רם, אני מעט חוששת לומר את המילה הזאת – אתם מתגרשים?". השניים הביטו שוב זה על זו וענו בפשטות "כן, אנחנו מתגרשים".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ