אוסטריה: מרתף ביתו של יוזף פריצל נאטם במלט

פריצל, שכלא את בתו אליזבת במשך 24 שנים והביא עמה שבעה ילדים לעולם, מרצה מאסר עולם במוסד פסיכיאטרי. הבת והילדים זכו לזהות חדשה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

הרשויות באוסטריה החלו היום (חמישי) לאטום במלט את מרתף ביתו של יוזף פריצל, שכלא ואנס את בתו אליזבת במשך 24 שנה והביא עמה שבעה ילדים לעולם. לדברי הממונה על הבית מטעם הרשויות, העבודות בעיירה אמשטטן צפויות להימשך כשבועיים ומטרתן למנוע מאזרחים ומסקרנים להיכנס למרתף בעתיד.

פריצל, בן 78, נשלח במארס 2009 למאסר עולם במוסד פסיכיאטרי מאובטח, אחרי שהורשע בחטיפה ובכליאת אליזבת וכן ברצח אחד מהילדים שהביא עמה לעולם ב-1996, אחרי שסירב לאפשר לו טיפול רפואי. ב-2011 הודיעו הרשויות האוסטריות כי בכוונתן להרוס את ביתו של פריצל כדי שלא יהפוך מוקד עלייה לרגל, אך לא ברור אם התוכניות ייצאו בסופו של דבר לפועל.

יוזף פריצל בבית המשפטצילום: אי–פי

אליזבת פריצל נעלמה ב-1984 כשהיתה בת 18, ורק ב-2008 התגלתה שוב אחרי שהצליחה לחמוק מהמרתף שבו החזיק אותה אביה. בעדותה בבית המשפט סיפרה כי אביה פיתה אותה להיכנס למרתף כשהעמיד פנים שהוא זקוק לסיוע בסחיבת דלת, ואז סימם אותה. לאחר מכן, קשר שרשרת ברזל סביב מותניה שהגבילה את תנועתה בצינוק. לאורך השנים נאנסה אליזבת על ידי אביה אלפי פעמים ואחרי שחרורה זכתה, כמו ששת ילדיה, לזהות חדשה.

פריצל, שהכחיש בתחילת המשפט את עבירות הרצח והשעבוד, חזר בו והודה לאחר שצפה בעדותה המצולמת של אליזבת. כשנשאל מדוע שינה את עמדתו, השיב: "בגלל עדות הווידיאו של בתי. אני מצטער". כשביקש השופט מפריצל לתאר את הרקע האישי שלו, הסביר פריצל תוך שהוא ממרר בבכי: "הייתי ילד בלתי רצוי. אמי ילדה אותי בגיל 42. היא לא רצתה ילד והיא התנהגה בהתאם. היא מנעה ממני ליצור קשר עם חברים". פריצל קיבל את גזר דינו ודחה את זכותו לערער.


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ