היום: פסק הדין לברלוסקוני בתיק הקטינה "רובי"

ראש ממשלת איטליה לשעבר נאשם כי שילם 7,000 יורו לרקדנית בטן בת 17 בעבור מין. התביעה דורשת 6 שנות מאסר והרחקה לצמיתות ממשרות ציבוריות

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו גרדיאן
גרדיאן

שנתיים וחצי לאחר שהחלה , צפוי להינתן היום (שני) פסק הדין בבית משפט במילאנו. האשמה לא פחות חמורה כלפי ברלוסקוני בהקשר זה היא נסיונו, לכאורה, לשחרר את הקטינה ממעצר תוך ניצול משרתו כראש ממשלה כדי להשפיע על המשטרה. התביעה דורשת שברלוסקוני ירצה שש שנות מאסר וכי יורחק לצמיתות ממשרות ציבוריות.

ברלוסקוני, בן 76, נאשם כי הכיר ב-2010 את קארימה אל-מחרוג', רקדנית בטן בת 17 ממוצא מרוקאי שסיפקה שירותי זנות, בארוחת ערב שנערכה באחוזתו ליד מילאנו. לדבריה, הוא העניק לה 7,000 יורו במזומן ותכשיטים תמורת קיום יחסי מין. בהמשך אותה שנה, כשאל-מחרוג' נעצרה בחשד לגניבה, התקשר ברלוסקוני לפי כתב האישום לראשי משטרת מילאנו וביקש לשחררה ממעצר בטענה שהיא "קרובת משפחה של נשיא מצרים חוסני מובראק".

ברלוסקוני כופר בהאשמות. באיטליה זנות אינה עבירה על החוק, וברלוסקוני טוען כי היה סבור כי אל-מחרוג' היתה בשנות ה-20 המוקדמות לחייה. בנוגע לפניה למשטרה, הוא טוען כי היה משוכנע שהיא אכן קרובת משפחה של נשיא מצרים ולכן ניסה למנוע תקרית דיפלומטית.

סילביו ברלוסקוני. התביעה דורשת שש שניםצילום: רויטרס

ברלוסקוני, ראש מפלגת עם החירות (מרכז-ימין), כיהן כראש ממשלה בשלוש קדנציות שונות במשך תשע שנים - התקופה הארוכה ביותר של ראש ממשלה איטלקי מאז מלחמת העולם השנייה. מפלגת עם החירות היא שותפתה בקואליציה של המפלגה הדמוקרטית, מהמרכז-שמאל בראשות ראש הממשלה אנריקה לטה.

, ודחה את ערעורו בפרשה. לברלוסקוני עדיין עומדת הזכות לערער לערכאה גבוהה אחרונה.

ברלוסקוני הועמד לדין בפרשה יחד עם עשרה ממקורביו, ומשפטם החל ב-2006 ונמשך לא פחות משש שנים. באוקטובר אשתקד הורשעו ברלוסקוני ויתר המעורבים בקשירת קשר לרכישת זכויות השידור של סרטים וסדרות טלוויזיה מארה"ב עבור רשתות טלוויזיה של מדיה סט - חברת הטלוויזיה הפרטית הגדולה באיטליה - באמצעות שורה של חברות קש שהוקמו במקלטי מס. חברות אלה הגישו דיווחים פיננסים כוזבים כדי לחמוק מתשלומים.

במקביל לעונש המאסר, אסר בית המשפט על ברלוסקוני לשמש בתפקיד ציבורי כלשהו במשך חמש שנים. ואכן, בבחירות שהתקיימו לפני ארבעה חודשים באיטליה עמד ברלוסקוני בראש גוש המרכז-ימין אולם לא הציב את עצמו כמועמד לראשות הממשלה.

עם זאת, הוא היה אחת הדמויות המרכזיות במאבק שהתנהל באיטליה להקמת ממשלת אחדות, לנוכח המבוי הסתום שנוצר אחרי הבחירות. באיטליה קיימות הערכות הרשעה של ברלוסקוני היום יכולה להאיץ את פרישת מפלגתו מהקואליציה ובכך לסכן את המשך כהונתו של לטה כראש ממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ