בגלל "זעם נהיגה"

נהג משאית גרמני ירה לעבר 762 כלי רכב

הנהג בן ה-57 פצע נהגים ספורים בחמש השנים האחרונות. המשטרה הגדירה אותו "בלתי מצפוני לחלוטין שלא היתה לו בעיה להרוג את קורבנותיו"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

נהג משאית גרמני הודה שירה לעבר מאות כלי רכב בכבישים בחמש השנים האחרונות וטען שעשה זאת משום שנתקף ב"זעם נהיגה". לדברי המשטרה, האיש בן ה-57 אחראי לירי לעבר 762 כלי רכב מתוך משאיתו והפנה את חמתו בעיקר כלפי נהגי מכוניות פרטיות.

בראשית השבוע (ראשון) הוא נעצר בביתו באזור אייפל בדרום מערב גרמניה; בחיפוש שערכה המשטרה בביתו היא מצאה מאגר של נשק ותחמושת.

יורג צירקה, ראש המשטרה הפדרלית הפלילית של גרמניה, אמר שהעצור סיפר שפתח בירי בגלל "רוגז ותסכול" על התנועה בכבישים, והגדיר את מעשהו "חריג בתולדות העבירות הפליליות" בגרמניה.

האוטובאן, מערכת הכבישים המהירים בגרמניה. ירי על מאות כלי רכבצילום: מתוך ויקיפדיה

הנהג היה מועסק בידי חברת הובלות שבה עבד 12 שנים; המשטרה הגדירה אותו כאדם "בלתי מצפוני לחלוטין שלא היתה לו כל בעיה לפצוע או אפילו להרוג את קורבנותיו". למרבה המזל רק כמה מהם נפגעו מהירי, מתוכם אדם אחד בצוואר ואחר שאיבד את השליטה על רכבו והתנגש בגדר ביטחון.

המשטרה חקרה במשך ארבע שנים את מקרי הירי בדרכים, והגיעה לא מכבר למסקנה שהעבריין הוא ככל הנראה נהג משאית בגלל הגובה שממנו נורו הכדורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ