פרנסיסקוס קבע: יוחנן פאולוס השני יהפוך לקדוש

האפיפיור הפולני חולל שני נסים ולכן יזכה לתואר המקודש. גם יוחנן ה-23 יהפוך לקדוש בעקבות המהפכה המודרנית שהנהיג בכנסיה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

האפיפיור לשעבר יוחנן פאולוס השני יועלה לדרגת קדוש - כך נמסר היום (שישי) מהוותיקן. בהודעה נכתב כי האפיפיור המכהן פרנסיסקוס אישר לייחס נס שני ליוחנן פאולוס, שהנהיג את הכנסיה הקתולית בין השנים 1978- 2005.

כמו כן, החליטה הכנסיה להעלות לדרגת קדוש גם את יוחנן ה-23, האפיפיור בין השנים 1958- 1963 שכינס את מועצת הוותיקן השניה והנהיג רפורמת מודרניזציה דרמטית במוסד הוותיק. עדיין לא נקבע התאריך שבו שני האפיפיורים יהפכו לקדושים, אך האירוע צפוי להתקיים עד סוף השנה.

על פי הנוהג בוותיקן, כדי להיות מוכרז כקדוש צריך לחולל לפחות שני נסים. שני הנסים המיוחסים ליוחנן פאולוס השני, קרול יוזף וויטילה בשמו הקודם, הם ריפוי נזירה צרפתיה ממחלת הפרקינסון וריפוי אשה מקוסטה ריקה ממחלה קשה לאחר שהתפללה אליו ביום שבו הוכרז כ"מבורך" על כך שריפא את הנזירה הצרפתיה, סימון-פייר נורמן.

האפיפיור יוחנן פאולוס השני. קדושצילום: אי–פי

ואולם האפיפיור יוחנן ה-23, אנג'לו ג'וזפה רונקלי בשמו הקודם, לא הזדקק לשני נסים שייזקפו לזכותו כדי לעלות לדרגת קדוש. פרנסיסקוס החליט להעניק לאפיפיור שנודע בכינויו ה"אפיפיור הטוב" את דרגת הקדושה בהתבסס על עיטור ה"מבורך" בו זכה בשנת 2000, 37 שנים לאחר מותו.

הוא זכה בעיטור לאחר שכינס בישופים מכל רחבי העולם וניהל אתם דיון במשך שלוש שנים על תפקיד הכנסיה בעולם המודרני - מהלך שהסתיים בפרסום איגרת "מועצת הוותיקן השניה" שהביאה להתחדשות הכנסיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ