פעיל האופוזיציה הרוסי נוואלני יתמודד לראש העיר מוסקבה

ועדת הבחירות צריכה לאשר את מועמדותו של הבלוגר שמוביל את המחאה נגד פוטין. הוא לא יוכל להתמודד אם יורשע במשפט שמתנהל נגדו בימים אלה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
הארץ

מנהיג האופוזיציה ברוסיה למשטר פוטין, אלכסיי נוואלני, הודיע השבוע כי בכוונתו להתמודד לתפקיד ראש העיר מוסקבה בבחירות שיתקיימו בחודש ספטמבר. משטרת רוסיה עצרה את נוואלני לפרק זמן קצר אחרי שהופיע בפני תומכיו מחוץ לבניין למטה ועדת הבחירות העירונית, שם הגיש את טפסי המועמדות. ועדת הבחירות צפויה להחליט בתוך עשרה ימים אם לאשר את המועמדות.

נוואלני בן ה-37 הוא בלוגר ועורך דין שמתמחה בחשיפת שחיתויות, והיחיד שנשב לאיום ממשי על נשיא רוסיה. ב-2011 היה בין מנהיגי ההפגנות הגדולות נגד פוטין, שאירעו בעקבות הטענות על הזיופים בבחירות לפרלמנט שבהן ניצחה מפלגתו של פוטין.

בימים אלה הוא עומד למשפט בגין מעילה בסך חצי מיליון דולר מכספי חברת סחר בעץ המנוהלת על ידי המדינה. פסק הדין בעניינו צפוי להינתן בשבוע הבא ואם יורשע הוא עשוי להישלח לעד שש שנות מאסר.

נוואלני, רעייתו ותומכיו בדרך למטה ועדת הבחירות במוסקבה, אתמול צילום: רויטרס

אם יורשע נוואלני, הוא לא יוכל להתמודד לראשות העיר מוסקבה. במידה ויוטל עליו עונש מאסר, יתכן שלא ישתחרר עד לבחירות לנשיאת ב-2018. נוואלני דוחה את האישומים נגדו וטוען כי הוא נרדף מסיבות פוליטיות.

הבחירות לראשות העיר מוסקבה יתקיימו בעקבות התפטרותו המוקדמת של ראש העיר הנוכחי, סרגיי סוביאנין. חרף פרישתו, הגיש סוביאנין את מועמדותו לבחירות שייערכו ב-8 בספטמבר.

נוולאני נעצר מחוץ למטה הוועדהצילום: אי-פי

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ