פולין אסרה על שחיטה כשרה, השגריר בירושלים ננזף

דובר משרד החוץ הדגיש כי ישראל מאוכזבת מההחלטה של הפרלמנט הפולני "לאסור מנהג דתי חשוב המקובל מקדמת דנא על מיליוני יהודים"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים16
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שגריר פולין בישראל זומן אתמול לשיחת נזיפה במשרד החוץ בירושלים על רקע . דובר משרד החוץ יגאל פלמור הדגיש בהודעה שפרסם אתמול כי מדובר ב"החלטה בלתי מקובלת לחלוטין".

פלמור הדגיש כי ישראל מאוכזבת מההחלטה של הפרלמנט הפולני "לאסור מנהג דתי חשוב המקובל מקדמת דנא על מיליוני יהודים". לדבריו, ההחלטה מסבה נזק רב לתהליך שיקום החיים היהודיים בפולין. גורמים במשרד החוץ ציינו כי במהלך ביקורו האחרון של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוורשה לפני כמה שבועות הוא לא 
העלה את הסוגיה ולמעשה כלל לא ידע עליה.

החלטת הפרלמנט הפולני, שדחתה בפועל הצעת ממשלה לאשר שחיטה כשרה לפי המסורת היהודית והמוסלמית, נומקה בכך שמדובר בשחיטה אכזרית כלפי בעלי החיים. עם זאת, הרקע למהלך הוא גם עמדות אנטישמיות ואנטי-מוסלמיות בקרב חלק מחברי הפרלמנט הפולני. בישראל חוששים כי מדינות אחרות באיחוד האירופי, כמו שבדיה או הולנד, ילכו בקרוב בדרכה של פולין.

יצויין כי השחיטה הכשרה בפולין מספקת בשר כשר לרוב מדינות האיחוד האירופי. בפולין קיימים 17 בתי שחיטה שפועלים בהשגחת משגיחים יהודים ומוסלמים והם מייצאים כל שנה בשר כשר ממאה אלף ראשי בקר. הייצוא מכוון בעיקר לטורקיה, אך גם לישראל.

צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ