שמו של הנסיך הבריטי החדש: ג’ורג’ אלכסנדר לואי

הנסיך ויליאם ורעייתו קייט מידלטון לא השתהו זמן רב מדי בבחירת שמו של בנם הבכור, השלישי בתור לירושת הכתר, והפילו את הפור בתוך 48 שעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הנסיך הבריטי וילאם ורעייתו קייט מידלטון הודיע הערב (רביעי) כי החליטו שבנם הבכור ייקרא ג’ורג’ אלכסנדר לואי. בהודעה רשמית שפרסם ארמון קנסינגטון נאמר כי הרך הנולד, שהוא השלישי בתור לירושת הכתר, ייוודע בשם הוד רממותו המלכותית הנסיך ג’ורג’ מקיימברידג’.

“ג’ורג’” היה השם שהועדף על ידי סוכני ההימורים לשמו הראשון של הנסיך שנולד ביום שני אחרי הצהריים. בי-בי-סי דיווח כי בני הזוג עזבו את לונדון ובילו את 24 השעות האחרונות בבית משפחת מידלטון בעיירה בקלברי. לוויליאם וקייט לא היתה אפשרויות נרחבות בבחירת השם: תינוקות מלכותיים מקבלים בדרך כלל שמות שעוברים במשפחת המלוכה מדור לדור.

ההודעה על שמו של התינוק התפרסמה במהירות רבה יחסית, בהשוואה להודעות על תינוקות מלכותיים קודמים. כך לדוגמה, ההודעה על שמו של הנסיך ויליאם התפרסמה שבוע אחרי הולדתו ב-1982, ובמקרה של הנסיך צ’רלס, ב-1948, נאלץ העם הבריטי להמתין חודש ימים לפני שנודע מה יהיה שמו.

ויליאם וקייט עם בנם צילום: אי–פי

עד כה היו לבריטניה שישה מלכים שענו לשם ג’ורג’. האחרון שבהם, ג’ורג’ השישי, הוא אביה של המלכה אליזבת שהיה מוכר יותר בחוג המשפחה בשם “ברטי”. השם לואי הוענק לנסיך החדש ככל הנראה כהוקרה ללורד לואי מונטבאטן, דודו של הנסיך פיליפ ונציגו האחרון של בית המלוכה בהודו לפני סיום המנדט ב-1947. לורד מונטבאטן ופיליפ היו קרובים מאוד אך חברותם נקטעה עם ההתנקשות בחייו של הראשון בידי המחתרת האירית (IRA) באוגוסט 1979. בי־בי־סי דיווח כי השם אלכסנדר נבחר ככל הנראה על ידי מידלטון.

אתמול, זמן קצר לפני שחרורם מבית החולים, יצאו ויליאם וקייט אל הקהל הגדול שהתאסף מול אגף לינדו בבית החולים סנט מארי שבלונדון, והציגו את בנם הבכור למצלמות. "אנחנו מאוד נרגשים, זו הרגשה מאוד מיוחדת, כל זוג שהפך לזוג הורים בפעם הראשונה בוודאי מבין", אמרו השניים לעיתונאים והוסיפו כי כשיהיה גדול יותר יספרו לבנם על גבורת התקשורת בזמן ההמתנה ללידתו. "תודה לאל, הוא דומה לאמו", הוסיף הנסיך וויליאם בהומור.

עוד קודם לכן ביקרו בבית החולים יורש העצר הבריטי וסבו של הרך הנולד - הנסיך צ'ארלס, מלווה באשתו, קמילה. גם בני משפחת מידלטון ביקרו באגף היולדות ואמרו כי הם נרגשים מהולדת נכדם. אל בני הזוג ואל ארמון בקינגהאם, בו מתגוררת המלכה אליזבת, זרמו מאז נודע על לידתו של ג'ורג' אלכסנדר לואי ברכות ואיחולים משורה ארוכה של מנהיגים ברחבי העולם.

8 מתוך 8 |
עיתונאים מחכים לידיעה על הלידהצילום: רויטרס
1 מתוך 8 |
הפרלמנט בלונדון מואר בצבע כחול לרגל הולדת הנסיך
2 מתוך 8 |
ההודעה הרשמית על לידת התינוק, לפני ארמון בקינגהםצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ