הפתעה בעליית הגג

גרמניה: ילד בן 10 גילה מומיה מצרית בבית סבתו

אלכסנדר קטלר שיחק בקומה העליונה בבית שבצפון גרמניה, וגילה שם את הארגזים המסתוריים. ההערכה: הסב הביא אותם מצפון אפריקה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים31
הארץ

ילד בן 10 מגרמניה ששיחק בשבוע שעבר בעליית הגג בבית של סבתו מצא תגלית מסעירה - ארון קבורה מצרי עתיק שלא נגעו בו עשורים, ובתוכו גופה חנוטה. השבועון הגרמני "דר שפיגל" דיווח בסוף השבוע כי אלכסנדר קטלר שהה אצל סבתו בעיירה דיפהולץ שבמדינת המחוז סקסוניה תחתית בצפון המדינה, ושם שיחק בכמה קופסאות מסתוריות בפינה בעליית הגג.

סבתו ואביו לא ידעו מה יש בתוכן. הם גררו את הארגזים מכוסי האבק מחוץ לעליית הגג, פתחו אותם - והופתעו מתכולתם. האב, לוץ וולפגנג קטלר, סיפר כי בפנים היתה מומיה, ובארגזים האחרים היו "מסכת מוות" מצרית וכד קנופי, הכד המעוצב שבו נשמרו הקרביים של החנוט.

קטלר האב ניסה לשער כיצד הגיע ארון הקבורה והמומיה לעיירה הקטנה. אביו שנפטר לפני 12 שנה היה במסעות בצפון אפריקה בשנות ה-50, אך סיפר מעט מאוד על מסעותיו. "הוא היה מדור אחר שחווה הרבה במהלך המלחמה, ולא דיבר הרבה על אף נושא. אני זוכר שהוא הזכיר שהיה בעיר דרנא בלוב".

לדברי קטלר, השלב הבא הוא בדיקת האותנטיות של החפצים השונים. בכוונתו להסיע את תוכן הארכזים לברלין לבדיקות. הוא סבור שהארון והמסכה הם חיקויים, אך שיש סיכוי טוב שהמומיה עצמה אמיתית. לדבריו, זהו דבר שקשה לזייף ושאינו זמין בדרך כלל.

ארון קבורה למומיה (אילוסטרציה)צילום: אי–פי

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ