היורשת |

לחץ על מרינה ברלוסקוני להתמודד על ראשות המרכז־ימין באיטליה

במפלגת החירות רוצים לראות את בתו של סילביו ברלוסקוני ממלאת את החלל שהותיר אביה הפופולארי ומנהיגה את המפלגה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מרינה ברלוסקוני עשויה לרשת את אביה סילביו ברלוסקוני בראשות גוש המרכז-ימין באיטליה - כך מעריכים בכירים במפלגת החירות שהקים ברלוסקוני. ברלוסקוני, שביום שבת ימלאו לה 47, מנהלת מאז 2005 את "פינאינווסט", תאגיד התקשורת והבידור של אביה ששוויו מוערך בכ-6.6 מיליארד דולר.

ברלוסוקני האב, שכיהן כראש ממשלה שלוש פעמים שונות על פני תשע שנים, עדיין מעורב מאוד בנעשה בצמרת הפוליטיקה בארצו ובעיקר במפלגת החירות. אך הרשעתו השנה בהעלמת מס ועונש המאסר שנגזר עליו עלולים למנוע מבעדו מלרוץ בעתיד למשרה ציבורית.

בפרשת מדיה סט הורשע ברלוסקוני בקשירת קשר לרכישת זכויות השידור של סרטים וסדרות טלוויזיה מארה”ב עבור רשתות טלוויזיה של מדיה סט - חברת הטלוויזיה הפרטית הגדולה באיטליה הנמצאת בבעלותו - באמצעות חברות קש שהוקמו במקלטי מס. 

על ברלוסקוני נגזרו ארבע שנות מאסר, מתוכן ינוכו שלוש כחלק מחנינה שניתנה לו בשתי ערכאות משפטיות נמוכות יותר. את שנת המאסר הנוספת צפוי ברלוסקוני לרצות במעצר בית או בעבודות שירות ובכל מקרה לא בבית הסוהר בשל גילו המתקדם - 77.

מרינה ברלוסקוני, נשואה לרקדן "לה סקאלה" בעבר ואם לשניים, עובדת בתאגיד התקשורת של אביה מאז אמצע שנות ה-80. מי שהמגזין פורבס דירג כאחת מנשות העסקים החשובות בעולם הצהירה בעבר כי "אין לי שום רצון להיות בפוליטיקה. לא נועדתי לזה".

אולם כעת היא עשויה לנצל את החלל שנוצר מעזיבת האב הפופולארי ואת ניסיונה כמנהלת בכירה כדי לקפוץ לצמרת הפוליטקה בארצה - כפי שעשה אביה לפני עשרים שנה. "בתיאוריה, מרבית מצביעי מפלגת החירות יתמכו מאוד בעד הצטרפותה של מרינה לפוליטיקה", מעריך רנאטו מנהיימר, שעומד בראשות ISPO, ממכוני הסקרים הגדולים באיטליה, "אבל עדיין נותר לראות האם תהיה לה היכולת להתחבר למצביעים ולציבור כמו אביה".

למרות שקיימת התנגדות בקרב בכירים מסוימים במפלגת החירות ל"שיטת השושלת" של העברת השליטה מאב לבת, עדיין יש תומכים רבים בשורות המפלגה, וכנראה שגם בציבור, לכך שהבת המצליחנית תירש את אביה. "הייתי מעדיפה שסילביו ימשיך לעוד כמה שנים, אבל אם לא - אין לי שום בעיה עם מרינה", אמרה אתמול בראיון טלוויזיוני דניאלה סנטנצ'ה, מהפוליטיקאיות הבכירות במפלגת החירות ומי שנחשבת למקורבת מאוד לברלוסקוני.

בעיתון הנפוץ שבבעלות המשפחה, איל ג'ירונלה, נכתב בעמוד השער בסוף השבוע האחרון כי "בכל יום מבקשים ממרינה ברלוסקוני להיכנס לפוליטיקה. היא אומרת לא, בינתיים. אולי כי היא יודעת לבחור את הרגע הנכון להצטרף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ