שיפוץ כושל לציור של ישו מושך תיירים לספרד

אמנית בת 81 קיבלה עליה לשפץ ציור קיר בכנסיה, והתוצאה החובבנית הפכה ויראלית. תושבי העיירה נהנים מאז מהפרסום ומהרווחים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

הניסיון הכושל של ססיליה חימנז לשקם פרסקו של ישו בכנסייה שבה נהגה להתפלל התקבל בלעג כשתמונות של השיפוץ הופצו בתקשורת העולמית. כעת נהנית הציירת הספרדיה בת ה-81 מפרסום ורווחים.

מאז זכה הניסיון הכושל להכרה בינלאומית, משך הפרסקו ההרוס יותר מ-40,000 מבקרים והפיק יותר מ-50 אלף יורו לטובת ארגוני צדקה בעיירה בורחה, המונה 5,000 בני אדם. חימנז גם הציגה עשרות עבודות אחרות שלה, בתערוכת יחיד בעיירה.

בשבוע הבא צפויים חימנז והמועצה המקומית לחתום על עסקה לחלוקת רווחים מסחורה שמציגה את הציור המשופץ. לדברי גורם במועצה, האמנית תקבל כמחצית הרווחים. התפנית הפתיעה את הגמלאית הספרדיה, שרק לפני שנה היתה המומה מהסערה התקשורתית שחוללה. "כעת נראה שכולם שמחים. אני אסירת תודה שהרוחות נרגעו", אמרה חימנז לעיתון מקומי. צפו בפארודיה על שיפוץ הדיוקן בתוכנית הבידור סאטרדי נייט לייב

לפני כמה שנים החליטה חימנז לקחת יוזמה ולשקם ציור קיר של ישו בכנסיית סנטואריו דה מיסריקורדיה. השחזור החובבני של היצירה, Ecce Homo ("זה האיש"), של האמן אליאס גרסיה מרטינס, התגלה רק אחרי שנכדתו של מרטינס תרמה כסף לשחזור הציור, ונציגי המרכז לשימור תרבות מקומית באו לכנסייה לבחון את היצירה.

אבל הגרסה המשופצת של ציור הקיר נעשתה פופולרית והחלה להופיע ללא אישור על חולצות, כיסויים לטלפונים סלולריים וספלים. אנשים התחפשו לציור הנודע לשמצה במסיבות והתיירים נהרו לבורחה לראות את הציור.

לאור ההתעניינות, החלה המועצה המקומית לגבות יורו בכניסה לכנסייה, ולתרום את הכסף לארגון הצדקה המקומי Sancti Spiritus. כך שילם הארגון חובות של 60 תושבים השוהים בבית אבות מקומי. המועצה אף שכרה עורכי דין לעגן את זכויות היוצרים ובקרוב תופיע התמונה על צלחות, גלויות ומצתים, בברכת המועצה. "זה זמן מתאים לחתום על הסכם זכויות יוצרים. הכסף הולך למטרות טובות", אמר נציג המועצה.

ציור הקיר "Ecce Homo" לפני ואחרי השיפוץ צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ