המשטרה החרימה ציור של פוטין בלבני נשים; האמן ברח מרוסיה

הציור, לצד עבודות אמנות אחרות בתעורכה בסנט פטרבורג, הוחרם בשל "תעמולה קיצונית". הצייר נמלט לצרפת ומתכוון לבקש מקלט

גרדיאן ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן ואי-פי

המשטרה הרוסית החרימה שלשום (שני) ציור של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ושל ראש הממשלה דמיטרי מדבדב בתחתוני נשים מגלריה בסנט פרטרבורג, בטענה כי יצירת האמנות הפרה את החוק, בלי לציין באיזה חוק מדובר. היום מסרה מנהלת הגלריה כי האמן, הצייר אלכסנדר אלטונין, נמלט לצרפת ומתכוון לבקש שם מקלט מדיני.

בגלריה סיפרו כי בנוסף לקחו השוטרים תמונה של ראש הכנסייה האורתודוכסית הרוסית, שחזהו כוסה בקעקועים, ועוד שתי תמונות שצחקו על מחוקקים שתמכו בחקיקה נגד "תעמולה הומוסקסואלית".

אלכסנדר דונסקוי, בעל הגלריה, אמר כי השוטרים גם הוציאו צו סגירה למקום ולא סיפקו הסבר להחרמת התמונות מהתערוכה. "מדובר בתפיסה בלתי חוקית. לא ניתנו לנו מסמכים רשמיים המונעים מאיתנו לפעול, וגם לא חשבונית המאשרת כי הקופה נלקחה גם כן".

פוטין ומדבדב בתחתוני נשים. התמונה "פרודיה", החודשצילום: רויטרס

המשטרה מסרה כי הגלריה, ששמה "מוזיאון השלטון", שגודלה שני חדרים של דירה, הציגה ציורים שנטען כי הם בלתי חוקיים. לא נמסרו פרטים נוספים, אך ברוסיה יש חוק האוסר להעליב את הרשויות - עבירה שעונשה המקסימלי הוא שנת מאסר.

ויטאלי מילונוב, חבר הפרלמנט הרוסי, הדוּמָה, שפרצופו שולב בדגל הקשת בענן של הקהילה הלהט"ב באחד הציורים, אמר כי העבודות אינן ראויות וכי הן "ניחנות באופי פורנוגרפי". העיר תיארח בשבוע הבא את פסגת G20, והיא אחת הערים הראשונות שהעבירה חוקים האוסרים על הפצת "תעמולה הומוסקסואלית".

הדומה אישרה חקיקה דומה, שהובילה למחאה ממדינות רבות בעולם ולקריאה להחרים את אולימפיאדת החורף שרוסיה תיארח בשנה הבאה בעיר סוצ'י.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ