במחאה על ההגירה: המפלגה הניאו־נאצית בגרמניה שלחה קונדומים לחברי פרלמנט

החברה שייצרה את הקונדומים התנצלה, והבטיחה לתרום את הכסף שהרוויחה מהזמנת המפלגה וקונדומים נוספים לארגונים שנאבקים בשנאת זרים

עופר אדרת
עופר אדרת
עופר אדרת
עופר אדרת

חברת קונדומים גרמנית התנצלה על כך שייצרה אמצעי מניעה ששימשו לתעמולת בחירות של מפלגת הימין הקיצונית הניאו־נאצית, NPD. המפלגה, שמצעה גזעני ואנטישמי, השתמשה בקונדומים כדי למחות על ההגירה "הבלתי מבוקרת" לגרמניה.

תנועת הנוער של המפלגה הזמינה מהדורה מיוחדת של 5,000 קונדומים בקופסאות שחורות עם הכיתוב: "לזרים וגרמנים מסויימים". הם נשלחו בידי פעילי המפלגה לחברי פרלמנט, שרים וארגונים גרמנים שפועלים למען מהגרים. במכתב הנלווה לקונדומים נכתב: "אנחנו מוחים על ההגירה הבלתי־מבוקרת, שגורמת לשינויי האוכלוסין במדינה. אתם נכשלים בביסוס מדיניות שתעצור את הקטסטרופה הדמוגרפית שעמה העם שלנו מתמודד".

פולקר בק, חבר "הירוקים", פירסם בעמוד הפייסבוק שלו את המכתב ואת הקונדומים שקיבל, והתלונן בפני יצרנית הקונדומים R&S שמקום מושבה במינכן. החברה התנצלה, והודיעה שתתרום עשרת אלפים קונדומים לארגון כלשהו, ותעביר את הכסף שקיבלה מהמפלגה הניאו־נאצית לארגון גרמני שפועל נגד הימין הקיצוני והאנטישמיות במדינה. "אנחנו מתנצלים על הטעות הגדולה הזו, ושהקונדומים שלנו נוצלו לתעמולה כזאת", אמר מנהל החברה, "היינו צריכים להיות זהירים יותר בבדיקת הטקסט הנלווה".

הקונדומים ששלחה מפלגת הימין הקיצוני

המפלגה הניאו־נאצית מתמודדת בבחירות לפרלמנט הגרמני, שיתקיימו ב–22 בספטמבר. עם זאת, היא מעולם לא הצליחה להכניס נציג לפרלמנט, משום שאינה עוברת את אחוז

החסימה, העומד על 5%. מנגד, יש לה כמה חברים בפרלמנטים מקומיים ברחבי גרמניה. במדינה עדיין מתקיים דיון בשאלה האם יש להוציא את המפלגה מחוץ לחוק או להתיר לה לפעול תחת פיקוח ולמנוע את ירידתה למחתרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ