רוסיה: פעילי גרינפיס שניסו להשתלט על אסדת קידוח - פיראטים

כלי השיט שבאמצעותו ניסו אנשי ארגון הסביבה לעלות על האסדה נגרר למורמנסק. אם יורשעו הם עלולים לרצות 15 שנה בכלא ולשלם קנס גבוה

ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד-פ-א

הרשויות ב הודיעו כי החלו בחקירה פלילית רשמית נגד חברי הצוות של ספינת גרינפיס ש בשל מחאה על אסדת קידוח נפט של חברת "" באוקיינוס הארקטי.

האונייה "זריחה ארקטית" עם 30 פעיליה הגיעה הבוקר (שלישי) לנמל בעיר מורמנסק אחרי שנגגרה דרך ים ברנץ במשך שלושה ימים, כך סיפר דובר של משמר הגבול הרוסי לסוכנות הידיעות "אינטרפקס". חברי הצוות מואשמים כעת בהיותם שודדי ים, ואם יימצאו אשמים, הם עלולים לרצות עד 15 שנה בכלא ולשלם קנס מקסימלי הנאמד בכ-500 אלף דולר.

חייל רוסי מאיים על פעיל גרינפיס בסכין, בשבוע שעברצילום: אי-אף-פי

אנשי גרינפיס השיטו את הספינה לאסדת קידוח מרוחקת, שעליה הם ביקשו להשתלט כדי למחות על הפעילות במקום. את הניסיון בלמו ברביעי האחרון אנשי משמר החופים של רוסיה שירו אש חיה ועצרו שני פעילים שטיפסו על האסדה. בשישי הסתערו כוחות הביטחון על כלי השיט של ארגון הסביבה המוכר וגררו אותו למורמנסק. החוקרים אמרו היום כי כל הפעילים שהשתתפו "בפשיטה" יועמדו לדין, ללא קשר לאזרחותם. רק ארבעה מתוך 30 האנשים שהיו על סיפון כלי השיט הם אזרחים רוסים.

בגרינפיס גינו את פעולות הרשויות ברוסיה, וטענו כי הן נוקשות ובלתי חוקיות, אך ברשויות החוק אמרו כי יש לנקוט פעולה משפטית נגד הפעילים, מאחר שהם הפרו את החוק הרוסי בתוך המים הכלכליים של המדינה.

"קשה להאמין שהפעילים לכאורה לא ידעו שהם ניגשים לחפץ מסוכן, שבו כל פעילות אסורה עלולה להביא לתאונות שלא רק יסכנו את אלה שנמצאים עליו, אלא גם את הסביבה שהם מגנים בקנאות כה רבה", אמר ולדימיר מארקין, דובר של גופי החקירה הרוסיים.

ספינת גרינפיס "זריחה ארקטית", בשבוע שעברצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ