נמצאו גופותיהם של שני נעדרי האונייה "קוסטה קונקורדיה"

אחרי 20 חודשים מתחת למים וכשבוע אחרי הצלחת המבצע ליישור אונית התענוגות שטבעה, נמצאו גופותיהם של מלצר הודי ונוסעת איטלקיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

צוללים מצאו היום (חמישי) את שרידי גופותיהם של שני הנעדרים האחרונים מהאונייה "קוסטה קונקורדיה", שעלתה על שרטון סמוך לחופי איטליה בינואר אשתקד. 30 מתוך כ-4,000 הנוסעים שהיו על סיפון האונייה בעת שזו נטתה על צדה והתהפכה במים רדודים, לא הצליחו להימלט וטבעו למוות.

הגופות נמשו על ידי צוללנים וצוותי הצלה בימים שאחרי האסון, אך גופותיהם של שני נוסעים נוספים - המלצר ההודי ראסל רבלו והנוסעת האיטלקיה מריה גרציה טרקריצ'י - לא נמצאו מעולם והם הוכרזו כמתים. משפחותיהם של השניים עודכנו בהתפתחויות.

מנהל הסוכנות האיטלקית להגנה אזרחית, פרנקו גבריאלי, סיפר במסיבת עיתונאים כי שרידי הגופות נמצאו במרכז האונייה והם יילקחו כעת לבדיקות ד־נ־א לצורך אימות סופי. לדבריו, מציאת שרידי הגופות אחרי 20 חודשים מתחת לגובה פני הים היא "כמעט נס". לאורך החודשים האחרונים העריכו גורמים הקשורים למבצע החילוץ כי גופותיהם של השניים נתקעו בין הספינה לסלעים וכי ללא ההזת הספינה ספק אם ניתן יהיה למצוא אותן.

מציאת הגופות התאפשרה בזכות הצלחת החלק הראשון של המבצע לחילוץ האוניה לפני כעשרה ימים. צוותי חילוץ עמלו במשך כ-19 שעות ליישר את הספינה ולייצבה באמצעות מערכת כבלים ומגבהים במבצע הנחשב לאחד המורכבים והיקרים בהיסטוריה.

כעת נחה האונייה על משטח שנבנה עבורה על הסלעים בקרקעית הים. השלב הבא צפוי להתבצע באביב 2014, אז תיגרר קוסטה קונקורדיה לנמל סמוך. עלות המבצע ליישור האנייה, שאורכה 300 מטרים ומשקלה מוערך ב–114 אלף טון, מוערכת בכ-600 מיליון אירו.

הקוסטה קונקורדיה לאחר שיושרהצילום: אי–פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ