האפיפיור שב והבטיח לבקר בישראל, ככל הנראה במארס הקרוב

פרנסיסקוס צפוי להגיע יחד עם חברו, הרב הארגנטינאי אברהם סקורקה. בעבר ביקרו בישראל שלושה אפיפיורים - כולל שני האחרונים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

האפיפיור פרנסיסקוס צפוי להגיע לביקור בישראל בחודש מארס הקרוב. כך סיפר לחדשות ערוץ 2 חברו של האפיפיור, הרב אברהם סקורקה מארגנטינה. השניים צפויים להגיע יחד לארץ, ולבקר גם ברשות הפלסטינית.

זו אינה הפעם הראשונה בה מתפרסמות כוונותיו של פרנסיסקוס לבקר באזור. לפני כשלושה חודשים, בתשובה לשאלה של כתבים, ציין האפיפיור ביקור מתוכנן בישראל וברשות הפלסטינית בשנה הבאה, לציון 50 שנה לביקור האפיפיורי הראשון בארץ הקודש שערך פאולוס השישי ב-1964.

בשבוע שעבר ביקר בוותיקן יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, שנפגש עם האפיפיור ואמר לו שישמח לראותו מגיע לארץ. הוא אף הזמין אותו לבקר בכנסת כאורחו האישי. האפיפיור השיב ואמר "אני אבוא, אני אבוא". בהמשך הפגישה הודה יו"ר הכנסת לאפיפיור על מלחמתו באנטישמיות. בעבר הוזמן פרנסיסקוס לבקר בישראל גם על ידי הנשיא שמעון פרס, והבטיח שיבוא לפני סוף כהונתו של האחרון.

האפיפיור פרנסיסקוס ויו"ר הכנסת אדלשטיין בוותיקן, בשבוע שעבר

הביקור האפיפיורי הראשון בישראל התרחש ב-1964 עם הגעתו של פאולוס השישי, שניצל את ההזדמנות כדי לבקר גם בירדן. האפיפיור הבא שביקר בארץ היה יוחנן פאולוס השני, שעשה זאת בשנת 2000. הוא ביקר בכותל המערבי וביד ושם ואף חנך את מנזר "דומוס גלילאה" (בית הגליל בלטינית ), השוכן על הר האושר בסמוך ליישובים ורד הגליל וכורזים, ומשקיף על הכנרת. גם יורשו של יוחנן פאולוס השני, האפיפיור בנדיקטוס השישה-עשר, הגיע לישראל במסגרת ביקור שכלל גם את ירדן והרשות הפלסטינית. 

האפיפיור הארגנטינאי פרנסיסקוס, או בשמו הקודם חורחה מריו ברגוליו, נחשב לידיד קרוב של הקהילה היהודית בבואנוס איירס. הוא השתתף בעבר באירועי הקהילה בחגים, בא לנחם אחרי הפיגוע בבניין הקהילה ב-1994 בו נרצחו עשרות יהודים וזכה לפרסים מארגונים יהודיים על פעילותו לקירוב לבבות בין בני שתי הדתות. בחג חנוכה האחרון, השתתף באירוע הדלקת נרות בבית הכנסת עמנואל בבואנוס איירס.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ