דיווח בבריטניה: צפויים מעצרים בפרשת היעלמות הילדה מדלן מקאן

ה"דיילי מירור" פירסם כי בכירים ממשטרת אנגליה טסו לפורטוגל במטרה לחקור שלושה גברים, שפרצו לאתר הנופש ביום בו נעלמה הילדה ב-2007

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
גרדיאן

משטרת בריטניה "מכינה את השטח" לשורת מעצרים בפרשת . דובר מטעם הוריה של מקאן אמר ל"דיילי מירור" כי המשטרה מוכנה לעצור ולתחקר "חשודים מרכזיים". בסקוטלנד יארד אישרו כי שלחו בקשה רשמית לרשויות בפורטוגל בנשוא אך לא הגיבו לדיווח הספציפי.

עם זאת, בדיילי מירור נכתב כי גורמים מטעם המשטרה טסו אמש (ראשון) לפורטוגל במטרה לשוחח עם שלושה פורצים, ששדדו בתים באתר הנופש בו נעלמה מדלן, אז בת 3, ב-3 במאי 2007.

הדמייה של מדלן מקאן כפי שהיא נראית כיוםצילום: אי–פי

בתחילת החודש, דווח כי מניתוח של נתוני שיחות הטלפון של כנופיית הפורצים עולה שהגברים פעלו מאד קרוב למקום ממנו נעלמה מדלן, וכי עשו מספר גבוה במיוחד של שיחות טלפון בינם לבין עצמם בשעות שלאחר ההיעלמות.

דוברם של ההורים, גארי וקייט, אמר: "שליחת המכתב לפורטוגל הוא התפתחות משמעותית. זה הכרחי שמשטרת בריטניה תקבל אישור מהרשויות בפורטוגל לפעול בשטחה", אמר הדובר. "משמעות הדבר היא שיש להם כוונה לעצור ולתחקר את X, Y או Z. אנחנו לא יודעים אם הם יודעים איך הם נראים, אך סביר להניח שמדובר בפורצים". הדובר הוסיף כי ההורים לא רוצים לעלות את ציפיותיהם, אך שהם מבינים שמדובר בהתפתחות חשובה.

משטרת המטרופולין פצחה בחקירה עצמאית של העלמותה של מדלן ביולי בשנה שעברה, ובאוקטובר של אותה השנה דיווחו כי המשטרה מחפשת אחר האנשים שעמדו מאחורי סדרת פריצות לאתר הנופש, שאירעו בחודשים הראשונים של 2007. כשנה לפני היעלמותה של מדלן, דווח כי ילדים ששהו בדירת הקרקע ראו אדם פורץ לתוך הדירה דרך הפאטיו, מבלי לגנוב דבר.

לפני כשלושה חודשים הודיעה משטרת פורטוגל כי היא והודיעה כי ישנן "ראיות חדשות המצדיקות את הימשכות החקירה". עשרה ימים לפני כן,  של אדם המבוקש לחקירה בפרשה. במשטרה הדגישו כי ברצונם לחקור במיוחד את האדם המסוים שקלסתרונו פורסם, שנצפה בידי שני עדים באזור בו נעלמה מדלן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ