רומן באליזה

בצרפת תוהים אם הולנד ובת זוגו ייפרדו

הפרסומים על הרומן בין הנשיא לשחקנית ממשיכים לככב בעיתונים. בין השאר, דווח כי הדירה בה נפגשו השניים קשורה בעקיפין לעולם התחתון

סביונה מאנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9
סביונה מאנה

אף על פי ש–77% מהצרפתים סבורים בין נשיאם לשחקנית ז'ולי גאייה הוא עניינם הפרטי של השניים, ממשיכה הפרשה לככב בתקשורת הצרפתית בעוד פרטים נוספים נחשפים על סיפור האהבה. הדיווחים מתמקדים היום (שני) במצב בריאותה של בת זוגו הרשמית של הנשיא, הגברת הראשונה , שהתמוטטה לכאורה לאחר שהולנד הודה באוזניה על הרומן שלו עם גאייה, ובשאלה אם ביטחונו האישי של הנשיא לא עמד בסכנה בביקוריו בקן האהבים ברחוב לה סירק שברובע השמיני, הקשור בעקיפין לאישים בעולם התחתון של קורסיקה.

לדברי העיתון לה פאריזיין, טרירוויילר היתה מודעת לשמועות שרחשו בפריז במשך שבועות על הרומן, אבל קיוותה שאין להן בסיס; הודאתו של הולנד טלטלה אותה עד כדי כך, שהיה צורך לאשפזה אשפוז מונע. "שום מעשים נואשים או ניסיונות התאבדות, כפי שמרמזת התקשורת האמריקאית, רק דכדוך עמוק", נכתב בלה פאריזיין על מצבה של טרירוויילר. "בשל לחץ הדם הנמוך רשמו לה הרופאים טיפול שינה של כעשרה ימים וסדרה של בדיקות", הוסיף העיתון. טרירוויילר היתה אמורה להשתחרר היום מבית החולים, אך לדברי עוזריה הרופאים החליטו שהיא זקוקה למנוחה נוספת בשל ההלם הרגשי שחוותה.

הולנד וטריוויילר באפריל 2013צילום: אי-אף-פי

בעקבות התפוצצות הפרשה תהו בעיתון לה פיגארו על עתידה של טרירוויילר בארמון האליזה, והעריכו שפרידתה מהולנד היא עתה בלתי נמנעת. לפי שעה לא נמסרה כל הודעה רשמית על שינוי בלוח הזמנים של הגברת הראשונה, הכולל ביקור בארה"ב וארוחת ערב עם ברק ומישל אובמה ב–11 בפברואר, מציין הפיגארו.

טרירוויילר הית בת זוגו של הולנד מאז 2007, לאחר שנפרד מהפוליטיקאית סגולן רויאל,  עמה יש לנשיא ארבעה ילדים. יחסיהן המתוחים של בת זוגו הקודמת והנוכחית הפכו ליריבות פומבית ב-2012, כשטרירוויילר כתבה בטוויטר שהיא תומכת ביריבה הפוליטי של רויאל בבחירות לאסיפה הלאומית, בעוד הולנד הודיע כי הוא תומך ברויאל.התקרית הובילה לסקנדל פוליטי מינורי, ופעילותה של טרירוויילר בטוויטר הפכה למתונה יותר מאז.

ז'ולי גאייהצילום: אי-אף-פי

במקביל עוסקת התקשורת הצרפתית גם בדירת האהבים שבה הולנד וגאייה נהגו להיפגש, הקשורה לכאורה בעקיפין לעולם התחתון. בדיווח בעיתון לה מונד נאמר שהדירה מושכרת לשחקנית אמנואל הוק, חברה קרובה של גאייה ובת זוגו לשעבר של מישל פראסי, שחקן שהורשע בפלילים וקשור לארגון מאפיה מקורסיקה. לאחר פרידתה מפראסי, שהוא גם אבי ילדיה, הפכה הוק לבת זוגו של פרנסואה מאזיני, שנרצח במאי 2013 בקורסיקה בנסיבות עלומות. מארמון האליזה נמסר שהולנד לא ידע דבר על קשריה של הוק עם אישים המקורבים לכאורה לעולם התחתון של קורסיקה.

צלם מחוץ לבניין ברובע השמיני בפריז בו לכאורה נפגש הולנד עם מאהבתוצילום: אי-אף-]י

בתוך כך התפרסם היום סקר המעיד על שחיקה נוספת באמון הצרפתים בהנהגה הפוליטית; "87% מהצרפתים סבורים שלפוליטיקאים לא אכפת, או אכפת מעט מאוד מאזרחים מהשורה", אומר פסקל פרינו, מרצה למדעי המדינה ומנהל מכון המחקר CEVIPOF. "מעולם לא היינו עדים להידרדרות כזאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ