נשיא צרפת הדף שאלות על הרומן: "עובר תקופה קשה בחיי הפרטיים"

במסיבת עיתונאים בארמון האליזה סירב פרנסואה הולנד להתייחס לדיווח על יחסיו עם השחקנית ז'ולי גאייה. "הפרסום מפר את הפרטיות שלי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, הדף הערב (שלישי) שאלות עיתונאים בנוגע לדיווחים על רומן בינו לבין השחקנית ז'ולי גאייה, אך הודה כי הוא "עובר תקופה קשה בחייו הפרטיים". הוא סירב להתייחס לשאלות עם בת זוגו, ואלרי טרירוויילר, היא עדיין "הגברת הראשונה" של צרפת ואם היא תצא איתו לביקור בוושינגטון בחודש הבא.

"עניינים פרטיים יטופלו בצורה מכובדת ופרטית. זה לא הזמן והמקום לדון בהם, אתייחס אליהם בזמן הקרוב", אמר הולנד הסובל בחודשים האחרונים מהידרדרות התמיכה בו לשפל גדול. "המרמור שלי (מהפרסום) הוא טוטלי. זו הפרה שנוגעת בחופש שלי לפרטיות". צפו בהולנד מתייחס לפרשת הרומן

ביום שישי דיווח השבועון "קלוזר" כתבה גדולה על יחסי הולנד-גאייה וצירף תמונות שבהן נראה אדם בגובה ממוצע (הולנד) מגיע ולאחר מכן יוצא מבניין דירות בפריז כשקסדה שחורה גדולה מסתירה את פניו. הדירה, שנמצאת ברובע השמיני, מרחק קצר מארמון האליזה, משמשת לדברי השבועון את נשיא צרפת לפגישותיו עם השחקנית, הצעירה ממנו ב-18 שנה.

בעקבות החשיפה אושפזה טרירוויילר בבית חולים בשל כשהיא סובלת מ"הלם ותשישות" ועוזריה מסרו כי היא צפויה להישאר שם גם בימים הקרובים. דובר ארמון האליזה השתמש בביטוי Le blues (עצבות, מלנכוליה) לתיאור מצבה של טרירוויילר וזה הפך לשם קוד לפרשה בעיתונות הצרפתית.

ז'ולי גאייהצילום: אי-אף-פי

את מרבית מסיבת העיתונאים החצי שנתית שלו ייחד הולנד לעניינים כלכליים ונושאי חוץ, אך כשהגיע שלב השאלות הוא לא יכל עוד לחמוק מהפרשה. "אני עובר רגעים כואבים. כל גבר או אשה עשויים להיקלע לשערוריות בחייהם הפרטיים. זה המקרה שלנו", אמר פרנסואה הולנד למאות עיתונאים שמילאו את האולם. "לא אגרר לפרסומים על יחסיי עם גאייה מתוך כבוד למעורבים בעניין". אגב, מכירותיו של השבועון הצרפתי שפרסם את הפרשה זינקו בסוף השבוע ב-50% ביחס לממוצע.

בחלק הכלכלי של הנאום הציג הולנד פרטים נוספים על "אמנת האחריות" שבמסגרתה תציע הממשלה הקלות במסים לחברות שיתחייבו להעסיק יותר עובדים. זאת, בניסיון להתמודד עם העלייה החדה בשיעור האבטלה, שנאמדה בשלהי 2013 ב-10.3% מכוח העבודה (3.27 מיליון בני אדם). הולנד ציין עוד כי ממשלתו תקצץ 50 מיליארד אירו בהוצאותיה בשלוש השנים הקרובות לנוכח המשבר הכלכלי.

יולי 2012 - פרנסואה הולנד ואלרי טרירוויילר במהלך קמפיין הבחירות לנשיאותצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ