פוצחה רשת בינלאומית של פדופיליה בשידור חי באינטרנט

חקירה בינלאומית הביאה למעצרם של 11 בני אדם בפיליפינים שאחראים להתעללות הפיזית, ומאות צרכנים של הרשת אותרו ברחבי העולם

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

חקירה בינלאומית הביאה למעצרם של מעורבים ברשת פדופיליה שהעבירה בשידור חי באינטרנט צילומים של התעללות מינית בילדים מהפיליפינים. המבצע נוהל על ידי משטרת בריטניה והיו מעורבות בו מקבילותיה באוסטרליה ובארה"ב. משטרת בריטניה הודיעה כי 17 בריטים נעצרו במבצע שכונה "מבצע אנדוור", והקיף 14 מדינות שונות.

מתוך 733 החשודים ששילמו כסף כדי לראות במצלמת רשת את הסרטונים הפדופיליים, 139 מהם אזרחי בריטניה. הרשות הבריטית ללחימה בפשיעה כינתה את הפדופיליה במדינות המתפתחות "איום מתגבש". "עוני קיצוני, גישה גוברת לאינטרנט מהיר ומאגר גדול של צרכנים, רובם בעלי אמצעים פיננסיים, מניע ארגוני פשע לנצל ילדים למטרות כלכליות", נכתב בהודעה מטעם הרשות שפורסמה בבי–בי–סי.

חמישה מבין 17 אזרחי בריטניה העצורים כבר הורשעו. תשעה אחרים נמצאים כעת בחקירה. מלבד העצורים הבריטים, המבצע הביא למעצרם של 29 בני אדם ממדינות אחרות, בהם 11 בני אדם שנעצרו בפיליפינים בחשד שביצעו את ההתעללות עצמה. חשודים אותרו באוסטרליה, ארה"ב, צרפת, גרמניה, קנדה, הונג קונג, הולנד, שבדיה, נורבגיה, טייוואן, דנמרק ושוויץ. צפו בדיווח על המעצרים בפרשה:

החוקרים גילו 37,500 אירו אצל המפעילים של הרשת, ומהחקירה עלה כי ההורים של הילדים שהשתתפו בסרטונים קיבלו כסף בחלק מהמקרים עבור ניצול ילדיהם. 15 ילדים מפיליפינים, בני 6 עד 15, שהיו קורבנות ההתעללות, הוצאו מבתיהם.

החקירה החלה ב–2012, לאחר בדיקה שגרתית בביתו של הפדופיל הרשום טימותי פורד, שם נמצאו הסרטים ב–DVD ועל המחשב הפרטי של האיש. פורד עצמו הורשע במארס ונידון לשמונה וחצי שנים בכלא על חלקו בפרשה. עם פתיחת החקירה הבינלאומית, הכוח יצר קשר עם הרשות להגנת הילד, ומומחים למדיה דיגיטלית סייעו בזיהוי החשודים והילדים. בשלב זה, גם המשטרה הפיליפינית התערבה בפרשה.

סגן מנהל החקירה, אנדי בייקר, אמר: "החקירה הזו הביאה לזיהוים של עברייני מין מסוכנים ביותר. העובדה שהחשודים רחוקים אלפי קילומטרים ממקום ההתעללות לא משנה את אשמתם. מבחינתי, הם אשמים באותה מידה כמו המתעללים פיזית מעבר לים", סיכם בייקר, "אנו מחויבים להגשת כתבי אישום נגד כל המעורבים, כל חוליה בשרשרת, מפירוק הארגונים עצמם למציאת כל הלקוחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ