כלי שמכיל מעט מדמו של יוחנן פאולוס השני נגנב באיטליה

כשלושה חודשים לפני הפיכתו לקדוש, פרצו גנבים לכנסייה קטנה שאותה אהב האפיפיור לשעבר ובה נהג להתבודד, וגנבו מתנה שהעניק למקומיים

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

גנבים פרצו לכנסייה קטנה בהרים שממזרח לרומא בסוף השבוע וגנבו משם כלי ובו נשמר דמו של האפיפיור המנוח יוחנן פאולוס השני. פרנקה קוריירי, אחת הממונות על השמירה בכנסייה הקטנה סן פייטרו דלה יאנקה, סיפרה כי מצאה חלון שבור ביום ראשון בבוקר והזעיקה את משטרת איטליה. השוטרים שבאו לכנסיית האבן הקטנה גילו כי נגנבו שני פריטים: כלי הזהב שבו הוחזק הדם וצלב.

קוריירי סיפרה היום (שני) שהתחושה שמעוררת התקרית היא יותר של חטיפה מאשר גניבה. פרט לקופסה ולצלב, לא נגנב דבר מהכנסייה המבודדת, אף שלדברי קוריירי לגנבים היה די זמן לקחת עוד חפצים, שכן הם פרצו למקום בשעות הלילה. בסריקות אחר הגנבים משתתפים עשרות שוטרים וכלבי גישוש.

הכלי שבו נשמר דמו של יוחנן פאולוס השניצילום: אי-אף-פי

יוחנן פאולוס השני, שמת ב–2005, עמד בראש הכנסייה הקתולית במשך 27 שנים. הוא אהב את ההרים במחוז אברוצו ולעתים היה מתגנב בחשאי החוצה מהוותיקאן כדי לטייל באזור, עושה שם סקי ומתפלל בכנסייה זו. ב–2011 מסר מזכירו האישי לשעבר של יוחנן פאולוס השני, החשמן סטניסלב ז'יוויש, מעט מדמו של האפיפיור לקהילה באברוזצו כאות לאהבתו לאזור. את הדם יצקו לתוך קופסה עגולה עשויה זהב וזכוכית וזו נשמרה בגומחה בכנסיית סן פייטרו דלה יאנקה הקטנה שעל ההר, בקרבת העיירה ל'אקווילה.

במאי עתיד הוותיקאן להכריז על יוחנן פאולוס השני כקדוש, דבר שיהפוך את הפריטים שנגנבו לבעלי ערך רב בשוק השחור של המזכרות ויצירות האמנות. מעט מדמו של יוחנן פאולוס השני נשמר גם לאחר ניסיון ההתנקשות בחייו בכיכר פטרוס הקדוש ב–13 במאי 1981.

כנסיית סן פייטרו דלה יאנקה. יוחנן אהב לעשות סקי באזורצילום: אי-אף-פי

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ