650 אלף אירו נמצאו בביתו של הקומיקאי הגזען דיודונה

הקומיקאי לא שילם קנסות שהוטלו עליו בתואנה שהוא פושט רגל. הרשויות בצרפת הגישו כתב אישום בפרשה של הפצת תמונות אנטישימיות

לה מונד ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לה מונד ו"הארץ"

בפשיטה שערכה היום (רביעי) משטרת צרפת בביתו של הקומיקאי האנטישמי דיודונה נמצאו 650 אלף אירו במזומן. דיודונה, שהורשע כמה פעמים בהסתה לשנאה, התחמק עד כה מתשלום הקנסות שהוטלו עליו בבית המשפט בתואנה שהוא פושט רגל. הפשיטה נערכה במסגרת החקירה שמתנהלת נגדו בחשד להעלמת מס.

במקביל, הרשויות בצרפת הגישו כתב אישום נגד אדם שהפיץ באינטרנט תמונות אנטישמיות. באחת התמונות נראה אדם כשהוא מבצע את מועל היד ההפוך שמכונה "קנל" מול בית הספר היהודי בטולוז בו נרצחו שלושה ילדים יהודים ורב בפיגוע ירי במארס 2012. בתמונה השניה נראה אותו אדם כשהוא לובש חולצה עם דמותו של יאסר ערפאת מבצע את ה"קנל" מול ביתו של מבצע הפיגוע בטולוז, מוחמד מארח.

התובע מישל וואלה אמר לאי־פי כי האישומים הוגשו נגד מנהלי האתר בו עלו התמונות. דיודונה נחשב למפיץ מחוות היד האנטישמית והיא פשטה באירופה במהירות בחודשים האחרונים.

מבצעים "קנל" בהפגנה נגד נשיא צרפת בפאריס. האננס גם לקוח ממופעו של דיודונהצילום: אי-אף-פי

החודש עמד הקומיקאי הצרפתי יליד קמרון במוקד פולמוס ציבורי, בגלל מופעו "החומה" שמלגלג על השואה ומשלב אמירות אנטישמיות בוטות. לאחר ששר הפנים מנואל ואלס התערב, נאסרה העלאת המופע בערים שונות בצרפת, וגם הרשויות בפריז הודיעו שלא יאפשרו את העלאת המופע. בעקבות זאת ביטל דיודונה את סיבוב ההופעות המתוכנן. בריאיון לרשת הטלוויזיה TV5, אמר יושב הראש לשעבר של ארגון זכויות אדם נגד גזענות שדיודונה משתמש בבימות הבידור כדי להפיץ אנטישמיות משלוחת רסן.

דיודונהצילום: רויטרס

לאחר שביטל את הופעותיו, אמר דיודונה כי עורכי דינו ימשיכו להגן על המופע המוחרם בבית המשפט. "אנו חיים במדינה דמוקרטית ועלי לפעול לפי החוקים, למרות ההתערבות הפוליטית הבוטה", אמר. עו"ד ז'אק ורדייה, פרקליטו של הקומיקאי, מסר כי מופע חדש שהוא מתכנן להעלות ויעסוק באפריקה, לא יכלול תכנים שיצטרכו להגיע לבית המשפט. "תנו לו לעבוד עכשיו", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ