בריטניה: רמות גבוהות של קרינה רדיואקטיבית נמדדו במתקן גרעיני

הקרינה שנמדדה איננה מסוכנת לציבור אך המתקן מופעל עם צוות מצומצם. התרעה הופעלה באחד מבנייני האתר הגרעיני הגדול, והחקירה נמשכת

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

המתקן הגרעיני סלפילד בקמבריה שבצפון מערב בריטניה תופעל היום (שישי) עם צוות מצומצם בעקבות עלייה ברמות הקרינה הרדיואקטיבית שנמדדו שם במהלך הלילה. לכל הצוות שאיננו חיוני נאמר שלא להגיע לעבודה, על אף שדובר המתקן טען כי מדובר בצעד מניעתי.

הדובר אמר עוד כי לא ברור כמה זמן יופעל המתקן עם צוות מצומצם, והוסיף כי רמות הקרינה שנמדדו נמוכות ולא פוגעות בצוות או בציבור. עם זאת, ציין הדובר, כי "במתקן גרעיני לא צריכים להיות ניחושים". על פי הדיווח בבי-בי-סי, גורם מטעם החברה שמפעילה את המתקן אמר כי התרעה אחת מבין 20 הופעלה באחד מהבניינים באתר הגרעיני.

החברה שמפעילה את המתקן, סלפילד, הוציאה היום הצהרה בנושא: "כחלק מהחלטה שמרנית וזהירה, מתקן סלפילד פועל כרגיל אך עם צוות מצומצם היום. הגורם לכך הוא מדידה של רמות גבוהות של רדיואקטיביות באחת מתחנות המדידה שבחלק הצפוני של האתר. רק עובדים חיוניים התבקשו להגיע היום לעבודה".

מתקן ספלפילדצילום: אי-אף-פי

עוד נכתב בהודעה: "רמות גבוהות מהנורמה של רדיואקטיביות נמדדו אך הרמה היא מתחת לרמה שבה העובדים צריכים לנקוט פעולות כלשהן בתוך או מחוץ לאתר. האתר פועל כרגיל והעובדים ממשיכים לתפעלו בעוד החקירה נמשכת. כל מתקנינו אושרו שאין בהם תנאים לא נורמליים והם פועלים כרגיל".

דוברת המחלקה לאנרגיה ולשינויי אקלים אישרה כי רמות גבוהות מהרגיל של קרינה רדיואקטיבית נמדדו באתר אך ציינה כי הם "הרבה מתחת לרמה מדאיגה". הפעלת ההתרעה לגבי רמות גבוהות של רדיואקטיביות תדווח כנדרש לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ