נמצא הדם של יוחנן פאולוס השני שנגנב מכנסייה באיטליה

לאחר שבוע של חיפושים נרחבים, התברר שהגנבים השליכו את הכלי עם דמו של האפיפיור המת כי חשבו שהוא חסר ערך והתקשו להיזכר היכן

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

המשטרה באיטליה מצאה את פיסת האריג המוכתמת בדמו של האפיפיור יוחנן פאולוס השני, שגנבים זרקו מתוך מחשבה שהיא חסרת כל ערך, כך דיווחה התקשורת באיטליה בסוף השבוע.

הכלי שבו נשמרה פיסת הבד נגנב יחד עם צלב בכנסייה קטנה באזור אברוצו שבמרכז איטליה לפני שבוע. מיד עם היוודע דבר הגניבה, החל מסע חיפושים נרחב של המשטרה שנעזרה בכלבי גישוש.

שלושת הגנבים לא היו מודעים לערכה הרב של פיסת הבד הקטנה שהיתה נתונה במסגרת. הם השליכו אותה והתקשו להיזכר איפה. החפץ היה בנוי ממסגרת מתכת סביב פיסת בד מוכתמת בדם, שסבורים שהיא חלק מהבגד שלבש האפיפיור בעת ניסיון התנקשות בחייו בכיכר פטרוס הקדוש ב-1981.

הכלי שבו נשמר דמו של יוחנן פאולוס השניצילום: אי-אף-פי

מסגרת המתכת נמצאה זמן קצר לאחר הגניבה ובשבת דווח בעיתונות כי נמצא האריג השזור חוטי זהב במוסך והוא ניזוק. שני החפצים נגנבו מכנסיית סן פייטרו דלה יאנקה באזור אברוצו ההררי, שהאפיפיור המנוח אהב לעשות בו סקי בחופשותיו.

הכנסייה הקטנה קיבלה את הכלי עם פיסת הבד מהחשמן סטניסלב ז'יביש, ששימש מזכירו האישי של יוחנן פאולוס עד למותו ב-2005. יוחנן פאולוס השני ויוחנן ה-23 אמורים לקבל מעמד של קדושים בטקס שייערך בוותיקאן באפריל, מה שיעלה עד מאוד את ערכו של החפץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ