ג'ירף דני נוסף בשם מריוס בסכנת המתה בגלל שאינו מתאים לרבייה

פחות משבוע אחרי שגן חיות בקופנהגן המית את מריוס, ג'ירף צעיר בן שנתיים, גן חיות אחר במדינה הודיע כי שוקל להמית ג'ירף כדי למנוע ממנו להזדווג

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

פחות משבוע אחרי שגן חיות בקופנהגן ירה למוות בג'ירף צעיר ובריא, גן חיות דני אחר הודיע כי הוא שוקל להמית ג'ירף הנקרא באותו השם - מריוס, מאותה הסיבה: הוא לא מתאים לרבייה.

בגן חיות במערב דנמרק יש כיום שני ג'ירפים ממין זכר. אך גן החיות קיבל אישור להשתתף בתוכנית ההרבעה האירופית, ולכן צפוי להשיג גם נקבה. במידה ויצליח, מריוס, ג'ירף בן שבע, יומת כדי למנוע ממנו להזדווג איתה.

"אנחנו לא יכולים שיהיו לנו שני זכרים ונקבה אחת", אמרה מנהלת גן החיות ג'ני פולסן והבהירה כי אם יתבקשו, ימיתו אותו מפני שיהיה קשה למצוא לו בית חדש. כמו כן, הדגישה פולסן כי ההנהלה לא תושפע מהמחאה ההמונית נגד הרג הג'ירף.

הג'ירף מריוס בגן החיות בקופנהגן, לפני שבותר וניתן לאריותצילום: רויטרס

ביום ראשון, גן חיות בקופנהגן דחה פניות רבות מהציבור וירה למוות בג'ירף צעיר כדי למנוע ממנו להזדווג עם נקבות הקרובות אליו גנטית, ולהסתכן בהולדת צאצאים עם פגמים קשים. דובר גן החיות, טוביאס סטנבייק, מסר כי בשרו של הג'ירף הועבר לאחר מכן כמזון לכלוב האריות.

מריוס, הג'ירף בן השנתיים, הומת באקדח הימום. מבקרים בגן החיות, בהם ילדים, הוזמנו לצפות בנתיחת גופתו. בין היתר, נדחו הצעות מלפחות שני גני חיות אחרים לקלוט את הג'ירף, ובנוסף נדחתה הצעת תשלום פרטית של 500 אלף אירו כדי לחוס על החיה. רבים פנו לגן החיות כדי שלא יהרוג את מריוס, ועוררו ויכוח ציבורי על תנאי בעלי החיים בגני חיות. גורמים מגן החיות אמרו כי קיבלו מכתבי איום בעקבות האירוע. צפו בסרטון מן האירוע:

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ