מוסקבה מקשיחה עמדות: רק משפחות גרעיניות יוכלו לאמץ ילדים רוסים

בנוסף לאיסור האימוץ על זוגות חד-מיניים, גם רווקים ממדינה המתירה נישואי להט"ב לא יוכלו לאמץ ילד רוסי. הסיבה: חשש מהתחזויות

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

ראש ממשלת רוסיה דמיטרי מדוודב חתם השבוע על תקנה חדשה שמקשיחה עוד יותר את מדיניותה של מוסקבה כלפי זוגות חד-מיניים: לא יותר עוד לבני זוג הומואים ולסביות וכן לרווקים ממדינות המתירות נישואים חד-מיניים לאמץ ילדים מרוסיה. כך, דווח הבוקר (שישי) ברשת סי־אן־אן.הצו נחתם ביום שני השבוע ופורסם אתמול באתר אינטרנט ממשלתי רוסי. על פי דיווח ברשת הטלוויזיה הממשלתית "רוסיה היום", הוא נכנס לתוקף כבר שלשום.

תקנה זו מנסה לענות על החשש של המחוקקים הרוסים כי במדינות שבהן מותרים נישואים אלה, אדם יכול להציג עצמו כרווק לצורך הליך האימוץ ולאחר מכן להינשא במולדתו לבן מינו. על פי סוכנות הידיעות הרוסית "נובוסטי", המדינות שייפגעו יותר מכל מתקנה זו יהיו צרפת, ספרד וקנדה. מדינות אלה מכירות בנישואים חד-מיניים ואזרחיהן נוטים לאמץ ילדים רוסים. על אזרחי ארה"ב – שבמדינות רבות בה מוכרים נישואים חד-מיניים – הוטל כבר לפני כשנה איסור גורף לאמץ ילדים רוסים. בשני העשורים האחרונים היתה רוסיה שנייה רק לסין כמקור לילדים לאימוץ על ידי אזרחים זרים.

יש לציין כי אף כי עד כה לא היה כל איסור רשמי, בסוכנויות אימוץ בינלאומיות הפועלות ברוסיה אומרים כי גם בעבר בכל מקרה שבו נחשד הורה מאמץ פוטנציאלי בהיותו חד מיני – לא היו מסתיימים הליכי האימוץ בהצלחה.

ביוני האחרון אישר הבית התחתון של הפרלמנט הרוסי פה אחד חוק האוסר על "תעמולה הומוסקסואלית" בקרב קטינים. החוק אושר ברוב של 436 תומכים וללא מתנגדים כשרק מחוקק אחד בחר להיעדר מההצבעה. החוק אוסר על הפצת עלונים ופרסומים העוסקים בזכויות הומואים ולסביות. אזרחים או גופים פרטים שייפרו אות החוק -ייקנסו. גופי תקשורת שיפרו את החוק ייקנסו בסכום המגיע עד מיליון רובל ולשלטונות תינתן הסמכות לסגור אותם למשך 90 יום.

מדוודב באולימפיאדת סוצ'י, השבועצילום: רויטרס

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ