הבכיר האירופי שצעק "הייל היטלר" מסביר: צעקו לי "Raus"

סגן נשיא הפרלמנט הפולני, שהתפרע בשדה התעופה בפרנקפורט, טוען כי איש המכס תקף אותו, וכי בתגובה אמר לו שדבריו מזכירים תקופות חשוכות

עופר אדרת, ברלין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת, ברלין

סגן נשיא הפרלמנט האירופי, יאצק פרוטאשוויץ', כינס היום (חמישי) מסיבת עיתונאים ומסר את גרסתו לתקרית, בה הטיח לעבר אנשי מכס גרמנים: "נאצים, הייל היטלר ואושוויץ".

הבוקר פורסם באתר האינטרנט של "בילד" הגרמני, כי פרוטאשוויץ' הפולני, אחד מסגניו של מרטין שולץ, הגיע שיכור לשדה התעופה בפרנקפורט, והתפרע. לפי הדיווח, כשהתבקש להציג תעודה מזהה, הוא התפרץ על אנשי המכס הגרמנים, וקרא לעברם "הייל היטלר", "נאצים". בהמשך, כך דווח, תהה אם ביקרו באושוויץ.

פרוטאשוויץ' הכחיש את הדיווח ב"בילד" ומסר את גרסתו לתקרית. לטענתו, הוא לא היה שיכור, אלא שתה רק "שני בקבוקים קטנים" לצד האוכל שהוגש בטיסה. לדבריו, הוא הציג לאיש המכס הגרמני את הדרכון הדיפלומטי שלו, אך הוא נהג בו בגסות, ואמר לו: "Raus" - החוצה, בגרמנית. אז, לדבריו, השיב לגרמני כי המילה הזו מעוררת קונוטציות שליליות בפולין, ממנה הוא בא.

בהמשך, לדבריו, שוב אמר לו הגרמני "Raus", "ואז שוב אמרתי שהמילה הזו, במדינה ממנה אני בא, מתקשרת למלים כמו 'הייל היטלר' ו-'הנדה הוך' (ידיים למעלה)", אמר פרוטאשוויץ'. בשלב זה, לדבריו, הגרמני דחף אותו. "אמרתי לו: 'לפני שבפעם השניה תשתמש בכוח שלך, לך לאושוויץ לראות מה התוצאות של מצב בו אנשים במדים משתמשים בכוח שלהם.

יאצק פרוטאשוויץ'צילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ