סרקוזי וברוני תובעים פיצויים לאחר פרסום ההקלטות המביכות

נשיא צרפת לשעבר ובת זוגו הדוגמנית תובעים את העוזר שהקלטותיו הודלפו לעיתון סאטירי. עורכי דינו של סרקוזי מונעים הדלפת הקלטות נוספות

קים וילשר, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קים וילשר, גרדיאן

נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי ורעייתו קרלה ברוני הגישו תביעה על פגיעה בפרטיותם, לאחר פרסומן של שיחות שהוקלטו על ידי אחד מיועציו הפוליטיים הקרובים של סרקוזי. לדברי מקורביו, הנשיא לשעבר היה "נרעש ומאוכזב" אחרי שההקלטות, שנעשו על ידי פטריק בויסון, עוזר ימני שנוי במחלוקת, התפרסמו על ידי עיתון סאטירי.

עורכי דינו של סרקוזי הודיעו שיבקשו להוציא צו, שימנע את פרסומן של הקלטות נוספות. ההקלטות אינן מאוד מזיקות. באחת מהן נשמע סרקוזי כשהוא מתלוצץ על שהוא "גבר שמור" אחרי שהתחתן עם ברוני העשירה, דוגמנית העל לשעבר שהפכה להיות זמרת, ואילו היא התלוננה שמעמדה כגברת הראשונה מונע ממנה להופיע בפרסומות "לקרמים נגד קמטים" שבהן יכלה להשתכר סכומים נכבדים. "ג'וליה רוברטס, 44. שרון סטון, 52, ג'וליאן מור, 53. כולן מקבלות חוזים ענקיים אבל אני לא יכולה לקבל חוזה כזה כי זה מנוגד לכללים", אמרה ברוני. "הפכתי אותך לגבר שמור, בעוד שחשבתי שאני מתחתנת עם גבר שמקבל משכורת". סרקוזי עונה בהקלטה: "התעשרתי מהנישואים שלי".

בהקלטות אחרות נשמעים עוזרי הנשיא המתלוננים שנוכחותה של ברוני בפגישות ממשלתיות רק מפריעה ואילו סרקוזי מתאר אחדים מעמיתיו כ"אידיוטים". ההקלטות הן משנת 2011, שנה לפני שסרקוזי הובס בבחירות לנשיאות על ידי פרנסואה הולנד. הן התפרסמו בשבועון "לה קנאר אנשנה".

נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי, ואשתו קרלה ברוני סרקוזיצילום: רויטרס

בויסון מכחיש שהדליף את ההקלטות וגם הוא מתכוון להגיש תביעה משפטית בטענה שהן נגנבו ממנו ושהשימוש בהן נעשה בניגוד לחוק. "ארמון האליזה איננו כנסייה, אחרים רושמים דברים", אמר פרקליטו של בויסון לעיתונאים. לדבריו, "בויסון, כמשתתף חשוב בפגישות האלה, לא היה יכול לכתוב פרטים והשתמש בהקלטות האלה כדי להתכונן לפגישות הבאות". הוא הכחיש שבויסון בגד בסרקוזי וטען כי ההקלטות "נגנבו ונעשה בהן שימוש מופרז ומעוות".

השערוריה החדשה, שכבר קיבלה את השם "סרקוליקס", מתרחשת בתקופה שבה מפלגתו של סרקוזי UMP נאלצת להתמודד עם הטענות שמנהיגה הנוכחי ז'אן־פרנסואה קוֹפֶּה העניק חוזים רווחיים ביותר לחברה המנוהלת על ידי ידידיו. סרקוזי רומז לאחרונה יותר ויותר על אפשרות של חזרה לחיים הפוליטיים והתמודדות נגד הולנד בבחירות 2017.

במקביל, השחקנית הצרפתייה ז'ולי גאייה תובעת 50 אלף אירו מהמגזין "קלוזר", על כך שפרסם את הרומן שניהלה עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד. בפתיחת המשפט בפריז אתמול, אמרה גאייה כי הצלם שצילם את הנשיא כשהוא בא לדירתה הפר את פרטיותה. אתמול הנחית בית המשפט עוד מכה על מגזין הרכילות, כשקבע שעליו לשלם 12 אלף אירו לוואלרי טרירוויילר, בת זוגו לשעבר של הולנד, עקב פרסום תמונות שלה כשהיא בחופשה לאחר הפרידה מהנשיא.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ