נבדק קשר בין תקיפות מיניות בפורטוגל לבין היעלמות הילדה מדלן מקאן

משטרת בריטניה חושפת שבין השנים 2010-2004 התרחשה סדרת תקיפות מיניות בילדות קטנות בפורטוגל. נחקר הקשר להיעלמות מקאן ב-2007

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

בלשים בריטים החוקרים את היעלמותה ב-2007 של הילדה מדלן מקאן אומרים כי כרגע הם בודקים מידע אודות אדם החשוד בסדרה של תקיפות מיניות של ילדות קטנות, ששהו בחופשות בפורטוגל בין השנים 2010-2004.

מקאן היתה בת שלוש כשנעלמה מחדרה במהלך חופשה בעיירת הנופש פראיה דה לוז בפורטוגל, בזמן שהוריה סעדו עם חברים במסעדה סמוכה. היעלמותה הובילה לחקירה בינלאומית שעוררה עניין רב בכלי התקשורת ברחבי העולם.

ביולי אשתקד, לאחר שלא היתה התקדמות בחקירת המשטרה הפורטוגזית והיא נסגרה, משטרת לונדון פתחה בחקירה עצמאית. באוקטובר אותה שנה דיווחו הבריטים כי הם מחפשים את אנשים שעמדו מאחורי סדרת פריצות לאתר הנופש, שאירעו בחודשים הראשונים של 2007.

הדמיה של מדלן מקאן כפי שהיא נראית היוםצילום: אי–פי

אך בהמשך פרסמה משטרת בריטניה קלסתרון של אדם אחד המבוקש לחקירה בפרשה. במשטרה הדגישו כי ברצונם לחקור במיוחד את האיש שקלסתרונו פורסם, שנצפה בידי שני עדים באזור בו נעלמה מדלן. עתה הם מוסרים שייתכן ואותו אדם קשור ל-12 פשעי מין שבוצעו באתרי נופש שונים בפורטוגל. המשטרה דיווחה כי בארבעה מקרים, שהתרחשו בין השנים 2006-2004, אדם מבוגר תקף מינית חמש ילדות לבנות בין הגילים 10-7 במיטותיהן. שתיים מהתקיפות, כך נמסר, התרחשו בפראיה דה לוז.

"הפשעים האלה הם מאוד חמורים, אבל איש לא הובא לדין בגינן", אמר אנדי רדווד, החוקר הראשי של המקרה, "אנחנו מבררים עכשיו אם התקיפות האלה קשורות גם להיעלמותה של מדלן". לאחרונה הודיעה גם משטרת פורטוגל שהיא פותחת מחדש את החקירה, וכי ישנן "ראיות חדשות המצדיקות את הימשכות החקירה".

הקלסתרונים של הגבר הדרוש לחקירה בקשר להיעלמותה של מקאןצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ