הימין הקיצוני מתחזק בצרפת: ניצח בבחירות בכמה רשויות מקומיות

לפי תוצאות ראשוניות, הסוציאליסטים זכו ב-38% מהקולות במחוזות השונים, האופוזיציה השמרנית ב-47% והחזית הלאומית ב-5%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפלגת הימין הקיצוני "החזית הלאומית" רשמה ניצחונות בכמה רשויות בצרפת בסיבוב הראשון בבחירות המקומיות, שהתקיימו בצרפת שלשום. מנהיגת המפלגה הימנית, מארין לה פן, כינתה את אחד מניצחונות המפלגה, בעיר הכורים לשעבר הנין בומונט, "פריצת דרך".

מפלגתה מובילה בשש ערים נוספות, בעיקר בדרום צרפת, וקיבלה בסך הכל 5% מקולות - זה אחוז גבוה יחסית, מאחר שלמפלגה יש מועמדים רק ב-600 מחוזות מתוך 36 אלף בצרפת. לה פן אמרה כי אינה מעוניינת בהסכמים עם הזרם המרכזי הימני, גם אם הדבר יגדיל את נוכחות מפלגתה במועצות העיריות. "החזית הלאומית מכה שורשים בדיוק כפי שרצתה, והייבול הוא יוצא דופן", אמרה.

אחוזי ההצבעה הכלליים עמדו על פחות מ-65, והבחירות התקיימו לאחר שורה של שערוריות סביב פוליטיקאים מהצד הימני והשמאלי של המפה. המפלגה הסוציאליסטית של הנשיא המכהן פרנסואה הולנד זכתה רק ב-38% מהקולות, לעומת האופוזיציה השמרנית שזכתה ב-47% מהקולות, כך לפי תוצאות ראשונות. נראה שהמצביעים מאוכזבים מהולנד על כישלונו בהתמודדות עם בעיית האבטלה.

7 מתוך 7 |
ניקולא סרקוזי וקרלה ברוני בפריז, אחרי שהצביעו בבחירות אתמול
1 מתוך 7 |
מנהיגת הימין לה פן מצביעה בבחירות בצרפת, אתמול
2 מתוך 7 |
הולנד משוחח עם בוחרים בפאב, אתמול

הבחירות באלפי מחוזות במדינת צרפת היו המבחן הארצי הראשון להולנד, שעלה לשלטון במאי 2012, וחווה ירידה תלולה בפופולריות שלו. לא ברור האם התוצאות הללו יתורגמו גם לבחירות הלאומיות, שעתידות להתקיים ב-2017.

הבחירות המתוקשרות ביותר הן בפריז, שם אף מועמד מבין השישה שהתמודדו לא זכה בלמעלה מ-50% מהקולות, וייערך בה סיבוב שני ביום ראשון הקרוב. המועמדות המובילות הן הסוציליסטית אן אידלגו והשמרנית נטלי קוסיסקו מוריזה, כך שגם אם לא ידוע מי מהן תזכה, ברור כי בפריז תכהן ראשת עיר בשנים הקרובות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ