גן החיות הדני ממשיך להמית חיות: אחרי מריוס הג'ירף, הגיע תורם של ארבעה אריות

שני אריות בוגרים ושניים צעירים הומתו כדי לפנות מקום לזכר חדש, שאמור להגיע בימים הקרובים, ולהרביע את שתי הנקבות שבגן החיות

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

גן החיות הדני, שעורר לאחרונה סערה לאחר שהרג ג'ירף בן 18 חודשים בגלל עודף ג'ירפות, עשה זאת שוב - הפעם אלו שני אריות ושני הגורים שלהם, ובמקרה הנוכחי הריגתם נעשתה כדי לפנות מקום לזכר חדש, שאמור להגיע בימים הקרובים אל הגן.

"בגלל המערכת החברתית של האריות, גן החיות נאלץ להרדים שני אריות בוגרים ושניים צעירים, שלא היו בוגרים מספיק להתגונן בעצמם", כך מסרו אנשי גן החיות. הם הוסיפו שאם גורי האריות בני 10 חודשים לא היו מורדמים, הם היו נהרגים על ידי האריה הזכר החדש.

ארבע האריות הורדמו אתמול (שני) לאחר שגן החיות לא מצא בית חדש עבורם. כל הארבעה הם מאותה משפחה. במקרה הנוכחי האריות לא הומתו באופן פומבי, כמו שקרה לג'ירף. ההסבר שהגן נתן לכך הוא: "לא כל החיות שלנו נהרגות באופן פומבי".

האריות אוכלים את גופתו של מריוס הג'ירף. עכשיו תורםצילום: אי–פי

מנהל גן החיות, סטפן סטרדה, אמר כי "גן החיות שלנו מוערך בכל העולם על עבודתו הטובה עם אריות, ואני גאה בכך שתהיה אצלנו משפחה חדשה של אריות". עוד נמסר שבתוך כמה ימים יוצג הזכר החדש ללהקה ובעיקר לשתי הנקבות שבה, שהגיעו לבגרות מינית.

בחודש שעבר המנהל המדעי של גן החיות, בנגט הולסט, קיבל איומים על חייו בעקבות החלטתו להרדים את מריוס, הג'ירף בן 18 החודשים, שהפך מפורסם לאחר מותו. מריוס הומת עם אקדח הימום, ולאחר מכן ילדים שביקרו בגן החיות ראו כיצד עובדי הגן חותכים חלקים מגופו ונותנים אותן לאריות למאכל.

המהלך הימם אוהבי חיות רבים, שחתמו על עצומה מקוונת להציל את הג'ירף. אחד מהם אף הציע סכום כסף נכבד לקנות את הג'ירף, אך הדבר אסור עבור אנשים פרטיים. המחאה לא הצליחה והג'ירף הומת. גן החיות הסביר שנאלץ לעשות זאת לפני שמריוס יגיע לבגרות מינית, אז הוא עלול להרביע נקבות ממשפחתו, דבר המנוגד לחוקי איגוד גני החיות האירופאיים.

דנים רבים הופתעו ואף כעסו מהתגובות הנזעמות כלפי גן החיות האהוב שלהם. לטענתם ולטענת אחרים, הרג חיות בגני חיות הוא דבר שבשגרה - הדנים הם פשוט היחידים שמודים בכך בפומבי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ