בית עלמין בברלין הקצה אזור לקבורת לסביות בלבד

ארגון ארצי של לסביות יקבל את האחריות על השטח, בתמורה לניקוי ותחזוקה שלו. לדברי הפעילות הוא ישמש "מקום שבו החיים והמוות יתחברו"

אי־פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי־פי

בית הקברות הלותרני הקהילתי במרכז ברלין, שנפתח בשנת 1814, הקצה שטח של כ–400 מ"ר לקבורתן של 80 לסביות בקירוב, אמרה אוּזה זכאו, דוברת ארגון סאפיה, ארגון כלל־ארצי של לסביות, בעיקר קשישות.

הארגון הודיע שהוקצה שטח קבורה שייחנך בשבוע הבא, כדי שישמש "מקום שבו החיים והמוות יתחברו, תרבויות קבורה שונות יתפתחו, ולסביות יוכלו לבלות יחד חיי נצח".

נשות הארגון קיבלו מבית הקברות את השטח ל–30 שנה בתמורה לניקויו ולעיצובו, והבטחה להיות אחראיות לתחזוקה שלו. בגרמניה נהוג להשכיר אזורי קבורה בחוזים ארוכי טווח במקום לקנות אותם.

האזור בבית העלמין בברלין שיוקצה לקבורת לסביותצילום: אי–פי

"איננו צריכות לשלם שכר דירה, אך היינו צריכות להשקיע כספים רבים כדי להפוך את החלק הזה של בית הקברות למקום שאפשר לקבור בו", סיפרה אתמול (שלישי) זכאו.

הקבוצה שכרה חברה לאדריכלות נוף כדי שתסלול שבילי חול, תכין נישות לצנצנות בהן יאוחסן אפר המתות, ומקומות לקבורת גופות. האזור מוקף בעצי אלון, תרזה וטקסוס.

האזורים הסמוכים לחלקת הקבורה בבית הקברות הלותרני, השוכן בקרבת מקום לאלכסנדרפלאץ, אינם בשימוש כרגע, והם עמוסים במצבות ישנות המכוסות בעשבים שוטים.

דובר הכנסיה הלותרנית של ברלין אמר, שההסכם עם ארגון הנשים הוא חלק ממאמצי הכנסייה "להחיות את שטח בית הקברות שלה באמצעות שיתוף פעולה עם ארגונים שונים".

"אנחנו מנהלים משא ומתן גם עם ארגונים מוסלמיים כדי לברר אם הם יכולים לקבור את מתיהם בבתי הקברות שלנו", הוסיף הדובר פולקר יסטרז'מבסקי.

ארגון הלסביות וההומוסקסואלים של ברלין קידם בברכה את הקמת בית הקברות המיוחד. "זה מגדיל את מגוון ההזדמנויות, ומהווה אפשרות נאה לנשים לסביות שרוצות להיקבר לצד לסביות אחרות", אמר הדובר ירג שטיינרט.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ