אחרי 90 שנה: טורינו שוללת ממוסוליני את אזרחות הכבוד

ההחלטה התקבלה במועצת העיר ברוב של 29 תומכים, שלושה מתנגדים וחמישה נמנעים. בין המתנגדים היה גם חבר במפלגתו של ברלוסקוני

סביונה מאנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סביונה מאנה

90 שנה אחרי שהעיר טורינו העניקה אזרחות כבוד לבניטו מוסוליני, הצביעה מועצת העיר בעד ביטול אות ההוקרה שניתן לרודן הפשיסט ששלט באיטליה במשך יותר מעשרים שנה. ההחלטה התקבלה ברוב של 29 תומכים, שלושה מתנגדים וחמישה נמנעים, כך דווח שלשום (שלישי) בכלי התקשורת באיטליה. בין המתנגדים נמנו חברי שתי מפלגות מרכז-ימין, מפלגת פורצה איטליה שבראשות סילביו ברלוסקוני, ומפלגת פרטלי ד'איטליה, נצר למפלגת הברית הלאומית.

צילום: אי–פי

בשנת 1924, שנתיים אחרי שתפס את השלטון, העניקה טורינו מעמד של אזרח הכבוד לדוצ'ה, ואולם רשימת הזוכים במעמד זה נעלמה מאז מארכיון העירייה. באחרונה נמצא פרוטוקול ההחלטה שעל פיה הוענק למוסוליני המעמד הרם, ובעקבות זאת הגישו נציגי שתי מפלגות שמאל, המפלגה הדמוקרטית ומפלגת SEL, הצעה לבטלו.

בהודעה שפרסם ארגון הפרטיזנים הארצי, הוא הביע קורת רוח מההחלטה. "אזרחות הכבוד היא אות הוקרה רם שטורינו מעניקה לאנשים שנלחמו בנחישות ובאומץ לב למען החופש והדמוקרטיה, אנשים שאינם יכולים לחלוק אות זה עם מי שכונן משטר רודני, החיל את חוקי הגזע שהביאו להשמדתם של מיליוני יהודים, והכניס את המדינה למלחמה עם בעל ברית מפלצתי, הנאציזם", נכתב בהודעה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ