העונש של ברלוסקוני על הונאת מס: שנה של עבודות שירות

ראש הממשלה לשעבר יעבוד ארבע שעות, פעם בשבוע, בבית אבות ליד מילאנו. עונשו בתחילה היה ארבע שנות מאסר. עורכי דינו: גזר הדין "מאוזן ומספק"

ליזי דייוויס, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליזי דייוויס, גרדיאן

בית משפט באיטליה גזר על ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני שנת עבודות שירות בשל הרשעתו בהונאת מס. הוא ירצה את עונשו בבית אבות מחוץ למילאנו. גזר הדין ניתן שמונה חודשים לאחר ההרשעה הסופית שלו לאחר שני עשורים של חקירות ומשפטים שהתנהלו נגדו.

המיליארדר, בן 77 המנהיג גם את "פורצה איטליה", מפלגת הימין-מרכז הגדולה במדינה, יבצע את עבודות השירות שלו ב ב"קרן המשפחה הקדושה" בצ'זאנו בוסקונה, שמחוץ למילאנו. השופט פסקואלה נובילה דה סאנטיס כתב בהחלטתו כי ברלוסקוני יעבוד בבית האבות "פעם בשבוע למשך ארבע שעות רצופות".

כמו כן, הוטלו מגבלות על תנועותיו של ראש הממשלה לשעבר. "ברלוסקוני לא יעזוב את לומברדיה ללא אישור, אך מותר לו לנסוע לרומא למעון שעליו הכריז שם, משלישי עד חמישי, והוא יחזור למעונו בלומברדיה עד 23:00 בחמישי", נמסר.

ראש ממשלת איטליה לשעבר ברלסוקוני. ירצה את העונש שלו ליד מילאנוצילום: אי–פי

עורכי דינו של ברלוסקוני קיבלו בברכה את גזר הדין ואמרו כי הוא "מאוזן ומספק". ההנחה הרווחת היא שהפוליטיקאי המורשע מבוגר מדי מלהיכנס לכלא, אך בכל מקרה היה אפשר לדאוג שיהיה במעצר בית. עתה דאגתו המרכזית של הפוליטיקאי הוותיק היא השאלה באיזו מידה יוכל להשתתף במסע הבחירות לקראת ההצבעה לפרלמנט האירופי בחודש הבא.

על המיליארדר נגזרו בתחילה ארבע שנות מאסר, שקוצרו במהרה לשנה אחת. הוא הורשע בהונאת מס באימפריית הטלוויזיה שלו "מדיהסט" באוגוסט האחרון. בעקבות ההרשעה נאסר עליו להחזיק במשרה ציבורית במשך שנתיים, ובהמשך הוא הודח מהסנאט האיטלקי. אולם, בזכות מעמדו כמנהיג "פורצה איטליה" הוא עדיין מחזיק בהשפעה רבה בזירה הפוליטית, והוא כתובת חיונית, אם כי בלתי צפויה, לקידום רפורמות בין-מפלגתיות.

סימן להשפעה הרבה שנותרה בידיו היתה הזמנתו אתמול לארוחת ערב עם ראש הממשלה החדש מטיאו רנצי, איש המפלגה הדמוקרטית מהמרכז-שמאל. הארוחה התקיימה בפלאצו קיג'י, מעונו הרשמי של ראש הממשלה. יש לציין, כי ברלוסקוני ממשיך להכחיש את הטענות נגדו, למרות הרשעתו, והוא טוען כי הוא קורבן למסע רדיפה של שופטים שמאלנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ