עורך בריטי מודה לראשונה: פרצנו גם לטלפונים של משפחת המלוכה

עורך ב"ניוז אוף דה וורלד" סיפר בבית המשפט כי הטלפון של קייט מידלטון נפרץ 155 פעמים, וכי הוא ואנשיו האזינו לטלפונים של הנסיכים ויליאם והארי

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

עורך תחום בית המלוכה בצהובון הבריטי שנסגר "ניוז אוף דה וורלד" חשף היום (רביעי) כי מספר הפריצות לטלפונים הניידים של בני משפחת המלוכה היה רב בהרבה ממה שסברו בתחילה, וגם לראשונה הודה מעורב בפרשה כי האזין להודעות קוליות מהטלפונים שלהם. קלייב גודמן, שנעצר ב-2007 לאחר שפרץ לתאים הקוליים בטלפונים הניידים של עוזריהם של בני שמפחת המלוכה, אמר למושבים בבית המשפט כי הוא פרץ לטלפונים של הנסיכים ויליאם והארי ושל קייט מידלטון, שהיתה אז חברתו של ויליאם.

גודמן אמר כי נכנס באופן בלתי חוקי לטלפונים הניידים של הנסיכים בחיפוש אחר סיפורים עיתונאיים עבור הצהובון, שנסגר בעקבות חשיפת פרשת הפריצות והמעקבים. לדבריו, אנשיו והוא פרצו לטלפון של הדוכסית מקיימבריג' 155 פעמים, לטלפון של בעלה כיום וחברה דאז 35 פעמים, ולטלפון של אחיו הארי תשע פמים.

הוא סיפר כי המוקד היתה קייט, שנישאה לוויליאם ב-2011, וכי הטלפון שלה נפרץ בערב חג המולד, בחג המולד וביום שאחריו ב-2005. אנשי "ניוז אוף דה וורלד" הצליחו לחדור לטלפון הסלולרי שלה פעם אחר פעם, אף שהחליפה באופן תדיר את קוד הכניסה לתא הקולי שלה. הפעם האחרונה היתה ב-7 באוגוסט, 2006, יום לפני מעצרו של גודמן.

ויליאם וקייט, הדוכסים מקיימברידג', לאחאר אירוסיהם ב-2010צילום: רויטרס

הפעם הראשונה שהנייד של הנסיך ויליאם נפרץ היתה בסוף ינואר 2006. זו הפעם הראשונה שבה נודע כי התא הקולי האישי שלו נפרץ, וכי הקשיבו להודעות שלו. למרות ההאזנות הרבות להודעותיהם של בני משפחת המלוכה, טען גודמן כי החוקרים מעולם לא שאלו אותו בנושא. המשטרה פתחה מחדש את החקירה בנושא ב-2011; הפרשה המקורית הביאה את איל התקשורת רופרט מרדוק לסגור את "ניוז אוף דה וורלד", שהיה בן 168 שנה.

גודמן, כיום בן 56, מואשם יחד עם עורך העיתון לשעבר אנדי קולסון, שאחר כך היה יועץ התקשורת הבכיר של ראש הממשלה דייוויד קמרון, בהעברת תשלומים בלתי חוקיים לנושאי משרות ציבוריות. קולסון ורבקה ברוקס, עוד עורכת לשעבר, שעמדה אחר כך בראש זרוע העיתונות הבריטית בתאגיד של מרדוק, גם מואשמים בעבירות של פריצות לטלפונים ניידים.

גודמן נעדר מבית המשפט מאז שחש ברע במארס, במהלך חקירה של עורך דינו של קולסון. בעדות מוקדמת הוא טען כי קולסון הסכים להעסיק חוקר פרטי כדי שיאזין לטלפונים של ויליאם והארי. כשנשאל גודמן מדוע בחר להודות רק עכשיו כי הפריצות היו גם לטלפונים הסלולריים של בני משפחת המלוכה, ולא רק של עוזריהם, הוא השיב כי הוא יכול לדבר בחופשיות עתה, מאחר שהובטח לו כי לא יוגשו נגדו עוד כתבי אישום.

קלייב גודמן, היה העורך הממונה על סיקור בית המלוכה ב"ניוז אוף דה וורלד"צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ